اطلاعات جديدی از تغييرات آزمون دستياری و زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون چهل‌ و يکم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   27 آبان 1392-18 November 2013بازدید 578اطلاعات جديدی از تغييرات آزمون دستياری و زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون چهل‌ و يکم

معاون آموزشي وزارت بهداشت با اشاره به آغاز ثبت‌نام چهل و يکمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي در دي ماه، نحوه تحول در پذيرش دستيار را تشريح کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سيد امير محسن ضيائي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري چهل‌ويکمين دوره آزمون دستياري در 11 ارديبهشت ماه، در خصوص برنامه ريزي براي تحول در شيوه پذيرش دستيار، گفت: براي ايجاد تحول برنامه‌هايي در نظر گرفته‌ شده که قرار است در صورت تصويب، در چند فاز اجرا شود.

وي با اشاره به محدود شدن تعداد انتخاب رشته در آزمون دستياري، گفت: در نظر داريم تعداد انتخاب رشته آزمون دستياري را به پنج رشته کاهش دهيم و مطمئنا تعداد انتخاب رشته محل‌ها از 100 رشته محل فعلي کاهش مي‌يابد که البته براي اجرا مستلزم تصويب در شوراي آموزش پزشکي است.

وي افزود: با توجه به اينکه داوطلبان آزمون دستياري بايد بر اساس استعداد و مهارت‌هاي خود انتخاب رشته محل انجام دهند، برخورداري از امکان 100 انتخاب رشته محل موجب مي‌شود که آنان در بسياري از انتخابات توانايي خود را ناديده بگيرند و فقط با هدف قبولي انتخاب انجام دهند.

وي با بيان اينکه در نهايت اين افراد پس از قبولي به دنبال تغيير رشته يا محل هستند، اظهار کرد: محدود شدن انتخاب رشته باعث مي‌شود داوطلبان با دقت بيشتري انتخاب رشته کنند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت تغيير در ضرايب آزمون دستياري با توجه به رشته‌هاي مختلف را از ديگر موارد تحول در نحوه پذيرش دستيار عنوان کرد و افزود: با توجه به انتخاب هر داوطلب ضرايب هر رشته متفاوت در نظر گرفته مي‌شود.

وي با بيان اينکه بايد براي آزمون دستياري مصاحبه در نظر گرفته شود، اظهار کرد: هرچند ممکن است اين موضوع چالش‌هايي ايجاد کند، اما مي‌توان به صورت صحيح و قانون مندي آنرا اجرا کرد اما اجراي آن نيازمند زمان است و به زودي قابل اجرا نيست.

ضيائي با تاکيد بر اينکه در صورت برگزاري مصاحبه بايد مصاحبه ساختارمندي براي آزمون دستياري در نظر گرفته شود، خاطر نشان کرد: اجراي اين تغييرات نيازمند تصويب آن در شوراي آموزش پزشکي و تخصصي وزارت بهداشت است.

وي افزود: البته به اعتقاد بنده اجراي دو بخش اول يعني تغيير در ضرايب و کاهش تعداد انتخاب رشته‌ محل‌ها مشکل خاصي ندارد و قابل اجرا براي آزمون دوره چهل و يکم مي‌باشد که البته فقط در صورت تصويب در شوراي آموزش پزشکي قابل اجرا خواهد بود.

معاون آموزشي وزارت بهداشت با بيان اينکه موارد ديگري چون تاثير نمره پره انترني در پذيرش دستيار مي‌توان لحاظ کرد، خاطر نشان کرد:‌ حتي‌الامکان بايد از قدرت مطلق 200 سوالي در پذيرش دستيار کم کنيم و ابعاد ديگر پذيرش دستيار نيز مورد بررسي قرار داده شود.

.

آزمون دستیاری پزشکی زمان برگزاری دستیاری پزشکی آزمون دستیاری

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها