برنامه‌های دانشگاه علوم‌پزشکی تهران برای آموزش مجازی در رشته‌های پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   29 آبان 1392-20 November 2013بازدید 699
برنامه‌های دانشگاه علوم‌پزشکی تهران برای آموزش مجازی در رشته‌های پزشکیرئیس دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در راستای گسترش مجازی سازی در رشته‌های علوم پزشکی تلاش می‌شود چند سال آینده این دانشکده در دوره دکترای تخصصی نیز دانشجو بپذیرد، از تلاش برای ارائه آموزش مجازی حداقل 25 درصد آموزش‌های علوم‌پزشکی تا دو سال آینده خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:
دکتر کاویانی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران تلاش دارد تا دو سال آینده حدود حداقل 25 درصد آموزش‌های پزشکی را به صورت مجازی نیز ارائه دهد، اظهار کرد: گسترش آموزش‌های مجازی در رشته علوم ژنتیکی مستلزم ایجاد یکسری توانمندی‌ها از جمله تولید محتوا در سطوح مختلف آموزشی ژنتیکی است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ساخت فیلم‌های آموزشی از کلاس‌های درسی در حد استانداردهای بین‌المللی در کشور انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر تهیه و ضبط اینگونه فیلم‌ها از کلاس‌های درس می‌توان با ترکیب این فیلم‌های آموزشی با اسلایدهای آموزشی استادان آن را به یک نرم افزار آموزشی کامل ارتقاء داد.

رئیس دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه از طریق چنین خلاقیت‌هایی دانشگاه‌های مجازی ایران نیز می‌توانند همچون دیگر کشورها در زمینه آموزش‌های مجازی تولید محتوای علمی کنند، تصریح کرد: البته انجام این امر نیازمند همکاری متخصصان برای ساخت نرم افزار در کنار پزشکان است.

وی یکی از مزایای تولید محتوای استادان داخل کشور را هماهنگی بیشتر این آموزش‌ها با فضای آموزشی و بهداشتی کشور دانست و ادامه داد: برخی از فیلم‌هایی که پزشکان غیرایرانی از کلاس‌های درس و اتاق‌های عمل خود تهیه می‌کنند، با فضای کلاس‌ها و امکانات اتاق‌های عمل در کشور ما به دلیل برخورداری از برخی از امکانات و تجهیزات، متفاوت است، بنابراین این امر باعث می‌شود دانشجویان امکان استفاده و بهره‌برداری کامل از این آموزش‌ها را نداشته باشند.

کاویانی با بیان اینکه آموزش استادان ایرانی، با امکانات موجود در کشور مطابقت دارد، تصریح کرد: اگر استادان داخلی فیلم‌های آموزشی را تهیه کنند، مشکل عدم تطابق امکانات اتاق عمل ایجاد نمی‌شود، زیرا آموزش این استادان براساس امکانات موجود داخلی انجام می‌گیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در آموزش‌های مجازی علوم پزشکی همچون سایر بخش‌ها از منابع خارجی آموزشی استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: بهر هر حال امکان استفاده کامل از منابع آموزشی داخلی وجود ندارد و طبیعتا در تمام رشته‌ها از دستاوردهای دانشمندان و استادان خارجی نیز استفاده می‌شود.

رئیس دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین با بیان اینکه تمام رشته‌های علوم پزشکی به نوعی قابلیت مجازی شدن را دارند، در این باره اظهار کرد: حتی در بخش‌های بالینی نیز در صورتی که دانشجو پیش از حضور بر بالین بیمار، فیلم آموزشی در این باره ببیند، حدود نیمی از آموزش‌ را دریافت می‌کند، بنابراین آموزش مجازی می‌تواند به نوعی در کنار آموزش در حضور استاد به شکل کمک آموزشی ارائه شود.

کاویانی تصریح کرد: هیچ یک از رشته‌های علوم پزشکی نمی‌توانند خود را از آموزش‌های مجازی بی‌نیاز بدانند، چرا که انجام تحقیق در بسیاری از این رشته‌ها نیز مستلزم استفاده از سامانه‌های مجازی است.

.

برای آموزش مجازی در رشته‌های پزشکی آموزش مجازی آموزش های مجازی پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها