امضای تفاهمنامه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دویسبورگ کشور آلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   06 آذر 1392-27 November 2013بازدید 655امضای تفاهمنامه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دویسبورگ کشور آلمان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر از امضای تفاهمنامه میان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دانشگاه دویسبورگ اسن آلمان با محوریت مدیریت منابع آبی کشور خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، غلامرضا حیدری عصر امروز در حاشیه همایش منابع آب و توسعه پایدار در بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های منابع آب در بوشهر، اظهار داشت: این تفاهمنامه زمینه‌ای برای ادامه فعالیت‌ها و تبادل دانش در موضوعات مرتبط با آب خواهد بود.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه ارتباط گام‌های مؤثر دیگری هم برداشته و یکی از این برنامه‌ها کارگاه منابع آب و توسعه پایدار از منظر اجتماعی و فرهنگی است و در این کارگاه از نظرات متخصصان چند کشور هم بهره بردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر افزود: در کارگاه مذکور که امروز برگزار شده است، متخصصانی از کشورهای آلمان، مصر و اندونزی در کنار متخصصان ایرانی حضور دارند و دانشگاه اسن آلمان نیز همکاری خوبی در برگزاری این کارگاه داشت.

حیدری بیان داشت: مروری بر مدیریت منابع آب از نظر تکنیکی، برنامه‌ریزی، مدیریت مصرف از نظر فرهنگی و اجتماعی و ارایه راهکار مناسب در کشورهای اسلامی از اهداف برگزاری کارگاه مدیریت منابع آب از منظر فرهنگی و اجتماعی است.

دبیر کارگاه بین‌المللی مدیریت آب و توسعه پایدار از منظر فرهنگی اجتماعی نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 25 متخصص و دانشمند از چهار کشور در کارگاه حضور دارند، تصریح کرد: در این کارگاه اندیشمندان در مورد مسائلی پیرامون مدیریت آب و چالش‌های پیش‌روی آن که در کشورشان وجود دارد، بحث می‌کنند و با تبادل نظر راهکارهای مناسب پیشنهاد می‌شود.

سینا دوبرادران متذکر شد: این همایش با پیگیری و حمایت‌های مسئولان به ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همکارانمان در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت امور خارجه در حال برگزاری است.

لازم به ذکر است این کارگاه تا 9 آذرماه در بوشهر ادامه دارد.


تفاهمنامه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و آلمان تفاهم نامه پزشکی ایران و المان

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها