اهداف و راهکارهای دانشگاه علوم پزشکی ارومیه طی چند سال آینده

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   14 آذر 1392-05 December 2013بازدید 695اهداف و راهکارهای دانشگاه علوم پزشکی ارومیه طی چند سال آینده


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :

دکتر یوسف رسمی در گفت و گو باخبرنگارباشگاه خبرنگاران ارومیه افزود: قرار گرفتن در بین 5 شعبه بین المللی برتر دانشگاه علوم پزشکی طی پنج سال آینده از اهداف اساسی ما می باشد که برای تامین آن باید شعبه بین الملل از نظر کمی و کیفی رشد نماید.

وی در رابطه با اهداف اصلی تاسیس شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، اظهار کرد: هدف اصلی از تاسیس این دانشگاه پاسخ به نیاز علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و phd و دکتری حرفه ای شامل پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی می باشد.

وی تصریح کرد: همچنین جذب دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور و نیز جذب دانشجویان غیر ایرانی از اهداف دیگر تاسیس شعبه بین المللی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد.

دکتر رسمی همچنین در رابطه آمار دانشجویان دعوت شده برای مصاحبه در این دانشگاه، گفت: در رشته های دندانپزشکی و پزشکی به ترتیب 129 و 296 نفر برای مصاحبه به شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از طرف سازمان سنجش معرفی گردیدند که 85 نفر در رشته دندانپزشکی و 185 نفر در رشته پزشکی برای مصاحبه مراجعه کردند.

وی افزود: از این میان 40 نفر در رشته دندانپزشکی و 80 نفر در رشته پزشکی جهت گزینش و اعلام نهایی اسامی به سازمان سنجش معرفی میشوند.

سرپرست شعبه بین المللی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با بیان اینکه، در گزینش معرفی شدگان چند برابر ظرفیت، تراز نمره کلی مندرج در کارنامه کنکور سراسری داوطلبان نقش بیشتری دارد، تصریح کرد: طبق آیین نامه های سازمان سنجش آموزش کشور جمع بندی و اعلام اسامی انتخاب شدگان توسط سازمان سنجش صورت خواهد گرفت و فعلا مجوزی برای اعلام اسامی در سایت شعبه بین الملل وجود ندارد.

وی در ادامه در رابطه با میزان شهریه های این دانشگاه، گفت: میزان شهریه برای ترم اول پزشکی 8 میلیون و 500 هزار تومان است و رشته دندانپزشکی 9 میلیون و 500 هزار تومان مصوب گردیده است.

وی با بیان اینکه، محل کلاس های نظری این دانشگاه در محل شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه واقع در خیابان شهید بهشتی خواهد بود، اظهار کرد: کلاس های عملی نیز طی 2 سال نخست در محل دانشکده پزشکی ارومیه واقع در پردیس نازلو تشکیل می شود.

دکتر رسمی همچنین در رابطه با اعمال سهمیه برای خانواده های محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران، اظهار کرد: سازمان سنجش مسوول این اعمال سهمیه می باشد و نمرات اعلام شده به شعبه بین الملل پس از اعلام سهمیه مربوطه می باشد.

وی اعلام کرد: طبق بخشنامه های معاونت آموزشی و وزارت بهداشت و درمان، الویتی برای گزینش افراد بومی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در نظر گرفته نشده است.

سرپرست شعبه بین المللی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه همچنین در رابطه با تامین خوابگاه برای دانشجویان این دانشگاه، گفت: گرچه شعبه بین الملل تعهدی در قبال تامین خوابگاه ندارد ولی در جهت کمک به دانشجویان عزیز و خانواده های محترم آنها، رایزنی هایی برای تامین خوابگاه های خودگردان مناسب و در شان دانشجویان این دانشگاه انجام خواهد گردید.


دانشگاه علوم پزشکی ارومیه دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی در ارومیه

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها