بهینه‌سازی دوران تحصیل در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان فارس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   21 دی 1392-11 January 2014بازدید 457بهینه‌سازی دوران تحصیل در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان فارسمدیر دفتر اشتغال جهاددانشگاهی فارس گفت: سلسله کارگاه‌های بهینه سازی دوران تحصیل، ویژه دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، ایرج شهریوری در این باره افزود: برنامه‌ریزان کارگاه‌های بهینه‌سازی دوران تحصیل کوشیده‌اند محورهای ایجاد اشتغال را برای دانش‌آموختگان دانشگاهی بازسازی و آماده کنند تا علاوه بر اشتغال، برای خود و برای سایر جویندگان کار نیز منبع الهام و راهگشا باشند.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های یاد شده، از ابتدای آبان‌ ماه امسال آغاز به‌کار کرد و هر هفته، به مدت 12 ساعت، به شکل مستمر برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: سلسله کارگاه‌های بهینه سازی دوران تحصیل، در دانشکده‌های مختلف برای شاغلان به تحصیل در رشته‌های مختلف علوم پزشکی در استان فارس، با هدف آشنایی با مبانی اشتغال و کارآفرینی برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

شهریوری در تشریح علت نیاز به برگزاری این گونه کارگاه‌ها گفت: تحصیلات دانشگاهی در رشته‌های علوم پزشکی معمولا کاربردی و همراه با تجربه علمی است. اما این نوع آموزش تجربی برای پاسخگویی به نیازهای مربوط به اشتغال دانش‌آموختگان کافی نیست و آنان پس از فراغت از تحصیل، با مشکلات عدیده‌ای روبه رو خواهند شد.

وی اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های دانش آموختگان علوم پزشکی، دنبال کردن حرفه پزشکی به‌عنوان یک حرفه تخصصی است و آشنایی با مبانی کارآفرینی می‌تواند راهکارهای ارزشمندی برای پیشرفت هرچه بیشتر آنان در زمینه‌های تخصصی فراهم کند.

شهریوری ادامه داد: کارگاه بهینه‌سازی دوران تحصیل برای ایجاد بستر مناسب فرهنگی و اقتصادی در بخش درمان و سلامت و برای تامین بخشی از نیازهای دانش آموختگان رشته‌های علوم پزشکی، یک راهکار مناسب و تاثیرگذار محسوب می‌شود.

مدیر دفتر اشتغال جهاددانشگاهی فارس گفت: محورهای مورد نظر در این کارگاه‌ها، مبانی کارآفرینی و خلاقیت، ایده‌یابی و تحلیل ایده، آشنایی با طرح کسب و کار و نگارش طرح توجیهی اقتصادی، مبانی مدیریت اشتغال، تکنیک‌های خلاقیت، رزومه‌نویسی و شیوه‌های مصاحبه شغلی است.

شهریوری خاطرنشان کرد: این کارگاه‌ها به همت مرکز همیاری اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی استان فارس و دفتر کارآفرینی علوم پزشکی استان آغاز شده و تداوم دارد.


دوران پزشکی بهینه سازی دوران تحصیلی پزشکی کشور دوران تحصیلی پزشکی کشور

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها