نخبگان علمی پس از گذراندن دوره آموزشی از خدمت سربازی معاف می‌شوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / سربازی امریهارسال شده در   29 آذر 1390-20 December 2011بازدید 6248


نخبگان علمی پس از گذراندن دوره آموزشی از خدمت سربازی معاف می‌شوند

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام کرد: نخبگان دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر که پروژه‌های تحقیقاتی مورد نیاز در سطح ملی یا نیروهای مسلح را به انجام برسانند با تایید مراجع ذیربط به عنوان کسر از خدمت دوره ضرورت آنان محسوب و پس از طی دوره آموزش نظامی کارت پایان خدمت دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ محمدرضا اکبرحلوایی در تعریف دانش آموزان نخبه گفت: دانش آموزان نخبه کسانی هستند که در المپیادهای علمی، جهانی و بین المللی یا داخلی جزء نفرات برگزیده اول تا سوم باشند که برابر مقررات موجود هیچ یک از مشمولان بدلیل شناخته شدن به عنوان نخبه از خدمت دوره ضرورت معاف نمی‌شوند.
وی به امتیازات مشمولان نخبه اشاره کرد و گفت: امتیازاتی نظیر ایجاد تسهیلات برای تحصیل در مقاطع بالاتر در داخل و خارج از کشور، مساعدت در خروج از کشور برای شرکت در همایش‌ها، امکان استخدام در سازمان‌ها قبل از انجام خدمت دوره ضرورت، بهره‌مندی از کسر خدمت سربازی در حین تحصیل در قبال ارائه پروژه‌های تحقیقاتی مورد تایید ستاد کل نیروهای مسلح، همچنین تعویق در زمان اعزام به خدمت برای آنان در نظر گرفته می‌شود.
معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی افزود: نخبگانی که با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر پروژه‌های تحقیقاتی مورد نیاز درسطح ملی یا نیروهای مسلح را به انجام برسانند با تایید مراجع ذیربط به عنوان کسر از خدمت دوره ضرورت آنان محسوب و پس از طی دوره آموزش نظامی کارت پایان خدمت دریافت خواهند کرد. لذا پروژه های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این قبیل اشخاص چنانچه دارای حوزه های تعیین شده نباشد در شمول کسر خدمت قرار نمی‌گیرد.
حلوایی گفت: نخبگان مرتبط با بنیاد ملی نخبگان به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح معرفی و با معرفی بنیاد مذکور به وظیفه عمومی می‌توانند از امتیازات لحاظ شده بهره‌مند شوند.


نخبگان علمی پس از گذراندن دوره آموزشی خدمت سربازی معاف می‌شوند
اخبار روزنامه ها