معافيت تحصيلی سربازان حين خدمت قبول‌شده در دانشگاه‌ها از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / سربازی امریهارسال شده در   04 آذر 1392-25 November 2013بازدید 1301معافيت تحصيلی سربازان حين خدمت قبول‌شده در دانشگاه‌ها از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا

سازمان وظيفه‌عمومي ناجا نحوه معافيت تحصيلي سربازان حين خدمت قبول شده در دانشگاه‌ها را تشريح کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  سرويس «انتظامي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سربازاني که در حين خدمت دوره ضرورت، در مقطع کارشناسي و بالاتر پذيرفته مي‌شوند لازم است با مراجعه به دانشگاه مربوط، برگه درخواست معافيت تحصيلي را اخذ و به وظيفه عمومي محل اعزام به خدمت مراجعه کنند. وظيفه عمومي پس از بررسي وضعيت مشمول، چنانچه غايب نباشد وي را براي ترخيص از خدمت به يگان خدمتي معرفي مي‌کند تا پس از تسويه حساب به وظيفه عمومي مراجعه و با اخذ معافيت تحصيلي، به دانشگاه مربوطه مراجعه و ثبت‌نام قطعي کند.

مشمولاني که بدون غيبت بخدمت اعزام شده و در حين خدمت مرتکب فرار شده‌اند براي بهره‌مندي از معافيت تحصيلي، از خدمت ترخيص نخواهند شد.

تبصره: ترخيص سربازان براي تحصيل در مقطع کارداني امکان‌پذير نيست.

به منظور فراهم‌کردن شرايط مساعد براي تحصيل مشمولاني که بخدمت اعزام شده‌اند، محدوديت يکساله فراغت از تحصيل تا اشتغال به تحصيل در مقطع بعدي، براي اين قبيل اشخاص رعايت نمي‌شود و اگر بيش از يکسال هم از تاريخ انصراف آنها گذشته باشد نيز ترخيص مي‌شوند.

تحصيل همزمان با خدمت (حتي در صورت تائيد دانشگاه )مجاز نبوده و براي اينگونه دانشجويان معافيت تحصيلي صادر نخواهد شد.


معافيت تحصيلی سربازان حين خدمت معافیت تحصیلی سربازان معافیت تحصیلی سربازان حین تحصیل سربازان حین تحصیل
اخبار روزنامه ها