هیچیک از موسسات و آموزشگاه‌های غیردولتی مجوز صدور دیپلم را ندارند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزیارسال شده در   03 تیر 1391-23 June 2012بازدید 1569
هیچیک از موسسات و آموزشگاه‌های غیردولتی مجوز صدور دیپلم را ندارند

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با هشدار به والدین دانش آموزان دبیرستانی اعلام کرد: هیچیک از موسسات و آموزشگاههای غیردولتی مجوز صدور دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی برای دانش آموزان را ندارند.

ابراهیم سحرخیز در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تبلیغات برخی آموزشگاهها برای صدور کسب دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی گفت: آموزش و پرورش به هیچ موسسه و آموزشگاه غیردولتی برای صدور دیپلم مجوز نداده و تنها ارگانی که اجازه صدور دیپلم برای دانش آموزان مقطع متوسطه را دارد وزارت آموزش و پرورش است.

وی افزود: فعالیت تمامی این موسسات در سطح شهر و یا کشور تخطی از قانون است و این موضوع از سوی شورای نظارت آموزش و پرورش قابل پیگیری است.

به گفته سحرخیز، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تمامی دانش آموزان در همه رشته ها با توجه به برگزاری امتحانات نهایی برای دانش آموزان از سوی مدارس دولتی و غیردولتی با مجوز آموزش و پرورش صادر می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت آموزشگاهها و موسساتی که برای کنکور تدریس می کنند، تصریح کرد: مجوز فعالیت و تبلیغات موسسات آموزشی کمک درسی و کنکور از سوی آموزش و پرورش صادر می شود و حتی کارشناسان شورای نظارت نیز عملکرد آنها را بررسی می کنند و مدرسان این موسسات نیز در آموزش و پرورش گزینش می شوند.

وی اعلام کرد: آموزش و پرورش به تمامی مدارس ایران بخشنامه ای را مبنی بر برگزاری کلاسهای تقویتی در نوبت عصر برای دانش آموزان ابلاغ کرده است و توصیه ما به والدین است که فرزندان خود را به جای ثبت نام در موسسات غیردولتی در کلاس های تقویتی مدارس ثب ثبت نام کنند.

سحرخیز ادامه داد: اما برخی از دانش آموزان به دلیل فرار از قوانین مدرسه والدین خود را مجبور به ثبت نام در موسسات غیردولتی با هزینه های هنگفت می کنند؛ این در حالی است که اکثر مدرسان این موسسات از معلمان مدارس کشور هستند.
آموزشگاه‌های غیردولتی مجوز دیپلم
اخبار روزنامه ها