5 روزه بودن برنامه رسمی مدارس در سال تحصیلی آینده

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزیارسال شده در   29 اردیبهشت 1392-19 May 2013بازدید 11085 روزه بودن برنامه رسمی مدارس در سال تحصیلی آینده

وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه رسمی مدارس در سال تحصیلی آینده هم پنج روز در هفته ارائه می‌شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: اقداماتی که در آموزش و پرورش انجام می‌شود، بر اساس سند تحول بنیادین است و بر این اساس نیز بررسی‌های کارشناسی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در راهکار 1،1 و 21،6 سند تحول آموزش و پرورش به متناسب‌سازی ساعات و روزهای آموزشی اشاره شده است.

حاجی‌بابایی افزود: ساعات آموزش رسمی در روزهای شنبه تا چهارشنبه برگزار می‌شود و در روزهای پنج‌شنبه فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی با هماهنگی مسئولان مدرسه اجرا می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «آیا در سال تحصیلی آینده هم ساعات آموزشی از روز شنبه تا چهارشنبه خواهد بود؟»، گفت: فعالیت‌هایی که در آموزش و پرورش انجام می‌شود، مبتنی بر قانون است و تا زمانی که قانون تغییر نکرده است، اجرا می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از فارس، در راهکار 1،1 سند تحول آموزش و پرورش آمده است: طراحی، تدوین و اجرای برنامه درسی ملی بر اساس اسناد تحول راهبردی و باز تولید برنامه‌های درسی موجود با تأکید بر: الف) متناسب‌سازی حجم و محتوای کتب درسی و ساعات و روزهای آموزشی با توانمندی‌ها و ویژگی‌های دانش‌آموزان؛ ب)حاکمیت رویکرد فرهنگی ـ تربیتی در تولید محتوا و تقویت شایستگی‌های پایه دانش‌آموزان؛ ج) بهره‌مندی فزون‌تر از روش‌های فعال، خلاق و تعالی بخش؛ د) بهره‌گیری از تجهیزات و فناوری‌های نوین آموزشی و تربیتی در راستای اهداف؛ ه) توجه بیشتر به تفاوت‌های فردی به ویژه هویت جنسیتی دانش‌آموزان و تفاوت‌های شهری و روستایی.

در راهکار 21،6 آمده است: تحول در ساختار و مدیریت زمان آموزش در مدارس و تعیین و متناسب‌سازی ساعات و روزهای آموزشی در طول هفته.


اخبار دانش آموزی ثبت نام مدارس تعداد روزهای آموزشی در مدارس در سال92
اخبار روزنامه ها