آغاز سنجش سلامت نوآموزان از اول خرداد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزیارسال شده در   04 خرداد 1392-25 May 2013بازدید 1380
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از آغاز اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از اول خرداد ماه خبرداد و گفت: امسال برای هر نوآموز 8000 تومان هزینه سنجش سلامت در نظر گرفته شده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نامدارعبداللهیان افزود: طرح بزرگ سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان برای سال تحصیلی جدید از اول خرداد ماه برای حدود یک میلیون و 250 هزار نوآموز در سراسر کشور آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال در 887 پایگاه سراسر کشور این طرح برای نوآموزان اجرا می‌شود، گفت: بر این اساس در 821 شهر و منطقه و 16هزار و 38 پایگاه روستایی طرح سنجش سلامت برای تمامی نوآموزان بدو ورود به دبستان اجرا خواهد شد.

به گفته معاون وزیرآموزش و پرورش، تمامی نوآموزان بدو ورود به دبستان در دو مرحله مقدماتی و تشخیصی و در 13 زمینه بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتار، آمادگی تحصیلی، اوتیسم، قد، توده بدنی، دندان، معاینات عمومی، ستون فقرات و فشار خون مورد ارزیابی و سنجش سلامت قرار می‌گیرند.

عبداللهیان تصریح کرد: نوآموزانی که در طرح سنجش سلامت بدون مشکل ارزیابی شوند، برای ثبت‌نام به مدارس عادی و نوآموزانی که مشکوک به مشکلاتی درهریک از زمینه‌های عنوان شده قرار بگیرند، جهت تکمیل پرونده سلامت به مراکز تخصصی ارجاع داده خواهند شد.

وی درباره هزینه اجرای طرح سنجش سلامت برای هر نوآموز در سال تحصیلی 93-92 نیز اظهار کرد: امسال برای هر نوآموز مبلغ 8000 تومان حق‌الزحمه اجرای طرح سنجش سلامت در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از اول خرداد ماه در سراسر کشور آغاز و به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت و نوآموزان پس از انجام ارزیابی‌ها، شناسنامه سلامت دریافت خواهند کرد تا در مدارس ارجاع داده شده ثبت‌نام کنند.

به گفته عبداللهیان، پیش‌بینی می‌شود امسال طرح سنجش نوآموزان در بدو ورود به دبستان برای حدود یک میلیون و 250 هزار اجرا شود.

عبداللهیان با بیان اینکه ارائه شناسنامه سلامت برای نوآموزان اجباری است، از خانواده‌ها درخواست کرد در زمان اجرای طرح با مراجعه به پایگاههای سنجش سلامت وضعیت جسمانی و آمادگی تحصیلی کودکان خود را ارزیابی کنند تا در صورت وجود مشکل تا آغاز سال تحصیلی جدید نسبت به رفع آن از طریق مراکز تخصصی اقدام کنند.


زمان سنجش سلامت از نوآموزان ثبت نام اول ابتدایی سنجش سلامت اول ابتدایی زمان سنجش سلامت اول ابتدایی
اخبار روزنامه ها