گزارشی از بازگشایی مدارس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزیارسال شده در   31 شهریور 1392-22 September 2013بازدید 507


گزارشی از بازگشایی مدارس
باز هم مهر آمد، ماه مدرسه، ماه درس و کتاب و معلم، بوی بازی های شاد مدرسه و نوید ایرانی آباد، سرزنده و بالنده با ترازهای برتر علمی دنیا.
اول مهر برای والدین و دانش آموزان خاطرات خوش و زندگی بخشی را به همراه دارد.

امکان ندارد مهرماه با بوی مدرسه بیایید و بزرگترها از خاطرات خوش کودکی خود و کودکانشان در نخستین روز ورود به مدرسه و آغازین روز تحصیل یاد نکنند.

بوی لباس های نو، تمیز و اتو کشیده، بوی کتاب و دفترهای جلد گرفته و تا نخورده و بوی اسپند و هوایی که رو به خنکی می رود مشام دانش آموزان، پدر و مادرها، معلمان و مربیان مدارس را نوازش می دهد.

امروز که فرزندم را به مدرسه می بردم باز هم مانند همیشه خنکای هوا و بوی اسپند خاطر مرا با خود به نخستین روز ورودم به مدرسه برد؛ یادش بخیر روزگار کودکی و مدرسه، یادش به خیر!

حیاط مدارس امروز بعد از سه ماه تعطیلی باز هم شاهد حضور کودکان و نوجوانانی است که آینده این نظام در دست، افکار و اندیشه هایشان رقم خواهد خورد.

مزین شدن آموزش و پرورش به سند تحول بنیادین به عنوان قانون و چراغ راه این نهاد با اهمیت و تاثیر گذار در جامعه جای بسی تبریک و خرسندی دارد.

قانون و سندی که تعلیم و تربیت را بیش از پیش با دین محوری همراه می کند.

افتتاح مدارس قرآنی، نمونه ای بارز و آشکار در استفاده از چراغ راهی مانند سند تحول بنیادین در آموزش است.

جای تقدیر دارد اکنون که مطالبه و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در بحث ایجاد تحول بنیادین در آموزش و پرورش با همت شبانه روزی مسوولان این نهاد در قالب سند تحول بنیادین نمایان شده و به بار نشسته است


بازگشایی مدارس افتتاح مدارس گزارشی از گشایش مدارس
اخبار روزنامه ها