دانش‌آموزان ابتدایی چشم انتظار کتاب‌های درسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزیارسال شده در   07 مهر 1392-29 September 2013بازدید 540 دانش‌آموزان ابتدایی چشم انتظار کتاب‌های درسی

 با وجود اعلام آموزش و پرورش مبنی بر توزیع ۹۹درصد کتاب‌های درسی بین دانش‌آموزان،‌ برخی دانش‌آموزان همچنان چشم انتظار کتاب درسی هستند.

هم‌اکنون دانش‌آموزان سوم دبستان در شهرستان‌های استان تهران کتاب پایه درسی دریافت نکرده‌اند و معلمان با سردرگمی و بلاتکلیفی روبه‌رو هستند. دانش‌آموزان پایه هفتم نیز مانند دانش‌آموزان پایه سوم دبستان با مشکل در دسترس نبودن کتاب‌های درسی روبه‌رو شده‌اند، کتاب‌های مربوط به کلاس هفتم براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند برنامه درسی ملی برای سال تحصیلی 93-92تغییر کرده است.مدیر یکی از مدارس راهنمایی شهر تهران درخصوص کتاب‌های درسی دانش‌آموزان به فارس گفت:

فقط 4عنوان از کتاب‌های درسی دانش‌آموزان پایه هفتم(اول متوسطه) به‌دست دانش‌آموزان رسیده است. وی علت دریافت نکردن دیگر کتاب‌های دانش‌آموزان پایه هفتم را نبود آنها در کتابفروشی‌ها بیان کرد و افزود: ظاهراً براساس اعلام خود دانش‌آموزان برخی از کتاب‌های پایه هفتم هنوز به کتابفروشی‌ها نرسیده است.دانش‌آموزان متوسطه نیز همچنان با مشکلات نبود کتاب روبه‌رو هستند و با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید هنوز دانش‌آموزان دبیرستانی و هنرجویان هنرستان‌ها کتاب‌های درسی خود را دریافت نکرده‌اند.

براساس وعده مسئولان قرار است کتاب‌های رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش از طریق هنرستان‌ها بین هنرجویان توزیع شود. در تعدادی از هنرستان‌ها و دبیرستان‌های پایتخت با توجه به آغاز سال تحصیلی و کلاس‌های درس دانش‌آموزان بدون داشتن کتاب به مدرسه می‌روند و این موضوع موجب بی‌رغبتی آنها به توضیحات معلمان در نبود کتاب‌های درسی دارد. مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 99درصد کتاب‌های درسی در سراسر کشور توزیع شده است، گفت: همکارانم در اداره چاپ و توزیع کتاب‌های درسی به‌صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت هستند تا مشکلی در رابطه با کمبود و نبود کتاب‌های درسی متوجه دانش‌آموزان نشود.

سید احمد حسینی گفت: همه کتاب‌های دانش‌آموزان ابتدایی در سراسر کشور توزیع شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته و هیچ‌گونه مشکلی در این‌باره وجود ندارد. مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش افزود: کتاب‌های دانش‌آموزان راهنمایی (دوره متوسطه اول) به‌صورت کامل در کتابفروشی‌های کشور توزیع شده ‌و اگر دانش‌آموزی تمامی کتاب‌های درسی را دریافت نکرده است، باید به کتابفروشی‌ها مراجعه و کتاب‌های خود را دریافت کند، زیرا تمامی کتاب‌های درسی مربوط به این دوره تحصیلی توزیع شده است.

وی تصریح کرد: اداره کل چاپ ، توزیع کتاب‌های درسی آموزش و پرورش پیگیر رفع مشکلات در جهت رسیدن کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان متوسطه و هنرستانی است و کتاب‌های این دسته از دانش‌آموزان نیز توزیع شده است. با توجه به سخنان مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی و اظهارات دانش‌آموزان و معلمان باید بررسی شود مشکل کجاست که کتاب‌های درسی در برخی از نقاط کشور با وجود چاپ و توزیع هنوز در دسترس دانش‌آموزان قرار نگرفته است.


عدم دریافت کتب مدارس کتاب های مدارس تحویل کتاب های مدارس
اخبار روزنامه ها