اخذ دیپلم زبان انگلیسی و رایانه در زمان فارغ التحصیلی از مدرسه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزیارسال شده در   24 آذر 1392-15 December 2013بازدید 1707اخذ دیپلم زبان انگلیسی و رایانه در زمان فارغ التحصیلی از مدرسه

 بررسی صدور ۳دیپلم برای دانش‌آموزان


باید زمانی که دانش‌آموزان از مدرسه فارغ‌التحصیل می‌شوند در کنار دیپلم خود ۲دیپلم زبان انگلیسی و رایانه را نیز از مدرسه اخذ کنند.


این خلاصه طرحی است که وزیر آموزش و پرورش در ذهن دارد و معتقد است می‌توان آن‌را اجرایی کرد. علی اصغر فانی در مورد چگونگی اخذ دیپلم زبان، به ورود زبان انگلیسی به مدارس ابتدایی اشاره می‌کند و می‌گوید: ارتقابخشی و مهارت‌آموزی زبان و برنامه‌های آموزش و پرورش در این حوزه است. وی می‌گوید: با معاونت توسعه بحث زبان انگلیسی را شروع کردیم و بحث‌های کارشناسی و چالشی را با 3معاونت در این رابطه برگزار کردیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این طرح را دنبال می‌کنیم، به استفاده از ظرفیت کانون‌های زبان اشاره می‌کند و می‌گوید: می‌توان از مدرسان آنها در نوبت بعدازظهر و 2روز در هفته استفاده و زبان را در مدارس تقویت کرد. وی معتقد است اگر می‌خواهیم در آموزش و پرورش ارتقای کیفی اتفاق بیفتد و با توجه به اینکه یکی از مشکلات اصلی در آموزش زبان، نیروی انسانی است؛ بهسازی نیروی انسانی جزو برنامه‌ها و اولویت‌های کاری آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید است. یکی دیگر از اقدامات نیز بحث آموزش رایانه در مدارس است که با هوشمند‌سازی‌ مدارس توسعه می‌یابد.


اخبار مدارس اخبار دانش آموزی اخذ مدرک دیپلم مدرک دیپلم
اخبار روزنامه ها