راه اندازی مدارس امین دخالت در برنامه های درسی دانش آموزان نیست

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزیارسال شده در   07 دی 1392-28 December 2013بازدید 648 راه اندازی مدارس امین دخالت در برنامه های درسی دانش آموزان نیست

تهران - ایرنا - مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: راه اندازی مدارس امین وابسته به حوزه علمیه در مدارس دولتی دخالت در برنامه های درسی دانش آموزان نیست.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:
رحیم زمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه میان آموزش و پرورش شهر تهران و حوزه علمیه برادران با این هدف که مدارس دولتی تحت پوشش طرح مدارس امین به مدارس وابسته به حوزه علمیه تبدیل شود، از سال گذشته در مدارس شهرستان های استان تهران اجرا شده است.

وی ادامه داد: مدارس دولتی بر اساس این طرح زیر نظر حوزه های علمیه قرار نمی گیرند بلکه با همکاری حوزه های علمیه، یک روحانی مستقر و یا ثابت در مدارسی که آموزش و پرورش تعیین می کند، حضور یافته و به کارهای پرورشی و پاسخ به سوالات دانش آموزان می پردازند.

مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران یادآورشد: این روحانیون حقوقی دریافت نمی کنند و آموزش و پرورش هیچ گونه مسوولیتی در قبال آنان برای استخدام ندارد.

وی اجرای طرح مدارس امین در سال گذشته در مدارس شهرستان های استان تهران را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: گزارشات نشان می دهد که این طرح نتیجه منفی نداشته است.

مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تصریح کرد که روش دیگر در مدارس امین این است که حوزه های علمیه، طلبه ها را در روزهای خاصی که آموزش و پرورش اعلام می کرد به مدارس اعزام می کردند و آنان به اقامه نماز جماعت و کارهای پرورشی می پرداختند.

زمانی افزود: سال گذشته حدود 50 مدرسه شهرستان های استان تهران در مقطع متوسطه زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.

چند روز قبل تفاهم نامه ای میان آموزش و پرورش شهر تهران و حوزه علمیه برادران به امضا رسید که بر این اساس مدارس دولتی تحت پوشش طرح به مدارس وابسته به حوزه علمیه تبدیل می شود.

این تفاهم نامه به منظور بسط و گسترش زمینه های فعالیت مشترک میان مدیریت حوزه علمیه برادران استان تهران و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران منعقد شد.

بر اساس این طرح با انتخاب مدیریت حوزه و توافق اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، مدرسه دولتی به مدرسه وابسته به حوزه علمیه تبدیل می شود و مدیریت حوزه با استقرار روحانی ثابت در این مدارس مدیریت تربیتی مدارس را بر عهده خواهد داشت، محتوای برنامه ها طبق شیوه نامه فرهنگی و تربیتی تایید شده کارگروه و توسط مدیر مدرسه اجرا خواهد شد.

رحیم زمانی از اواخر سال 1389 به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران مشغول به کار بوده است، وی روزگذشته -سه شنبه- این سمت را به علیرضا کمرئی واگذار کرد.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش طی حکمی روزگذشته علیرضا کمرئی را به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران منصوب کرد.


اخبار دانش آموزی اخبار مدارس اخبار روزانه مدارس راه اندازی مدارس امین مدارس امین مدارس امین چیست؟
اخبار روزنامه ها