تشكيل دانشگاه هاي غير انتفاعي با محوريت دانشگاه ها مادر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه غير دولتیارسال شده در   12 فروردین 1390-01 April 2011بازدید 3162


تشكيل دانشگاه هاي غير انتفاعي با محوريت دانشگاه ها مادر و براي ارتقاي توانمندي كشور صورت مي‌گيرد.


نادري منش معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: بحث افزايش دانشگاه هاي غير انتفاعي كه امروزه متاسفانه در هر شهرستاني با روي هم گذاشتن مبالغي صورت مي‌گيرد مربوط به بخش خصوصي است كه وارد آموزش عالي كشور شده و به طور طبيعي بحث مبارك و ميموني است.

وي افزود: اين امر براي ارتقاي توانمندي كشور است كه معاونت آموزشي شوراي عالي نظارت كافي بر اين مسئله دارد البته تشكيل دانشگاه هاي غير انتفاعي با محوريت دانشگاههاي مادر در استانها به صورت برنامه ريزي شده صورت مي گيرد.

نادري منش با بيان اين مطلب كه در برخي موارد حتي دانشگاه هاي غير انتفاعي تعطيل شده اند اظهار داشت: در سال گذشته در چند مورد از دانشگاههاي غير انتفاعي نظارت كامل صورت گرفت و برخي از دانشگاهها تشويق و برخي از دانشگاه ها تعطيل شده اند.

وي افزود: هم اكنون 300 صندلي خالي در دوره كارداني به كارشناسي وجود دارد و بحث بازنگري در آنها ايجاد شده كه البته معيارهاي ما نسبت به گذشته بسيار سخت تر شده است.

نادر منش تصريح كرد: كيفيت آموزشي امكانات آزمايشگاه ها و فضاي درسي دانشگاه از جمله مباحث كلاني بوده كه در خصوص دانشگاههاي غير انتفاعي در حال انجام است.

*تعامل بين صنعت و دانشگاه مهمترين هدف معاونت آموزشي است

نادري منش در خصوص افزايش دانشجويان دختر نسبت به دانشجويان پسر اظهار داشت: اين مبحث بايد در كشور برنامه ريزي شود كه البته علاقمندي دانشجويان را در اين زمينه نبايد ناديده گرفت.

وي افزود: البته جهت گيري درس در خصوص رشته هاي دانشگاهي بايد مطابق با جنسيت دانشجويان صورت گيرد كه اين امر نيازمند برنامه ريزي و كار جدي است.

نادري منش در خصوص نبود مقطع كارداني در دانشگاه هاي برتر كشور اظهار داشت: متاسفانه برخي ضعف هاي در هرم آموزشي كشور وجود دارد چنانچه هم اكنون 27 درصد از دانشجويان در مقطع كارداني و 66 درصد از دانشجويان در مقطع كارشناسي تحصيل مي‌كنند و در ازاي هر مهندسي در كشور بايد 2يا 3 تكنيسين وجود داشته باشد.

وي همچنين در خصوص فرآيند دروس دانشگاهي و بازار كار گفت: در اين زمينه مشكلاتي وجود دارد حل مشكل دانشجويان در خصوص بازار كار نمي‌تواند به عنوان راهكار برطرف كردن اين مشكل مطرح شود بلكه تعامل بين صنعت و دانشگاه و بكارگيري آنها در دوره ‌آموزش از جمله اهداف مسئولان است كه البته  هم اكنون كارگروههايي براي حل اين مشكلات تشكيل شده است.

آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره های مجازی دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکورهای ارشد و دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

ظرفیت پذیرش دانشجو در ۲ هزار و ۵۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد صفر شد

رتبه ۱۷ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یافت

اعلام نتایج پذیرش در ۲ آزمون دانشگاه آزاد/ثبت نام از شنبه آغاز می شود

قانون جدید درباره اساتید بازنشسته/ اعلام شرایط تمام وقت شدن

شرط پرداخت یارانه تغذیه به مراکز دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

افتتاح پژوهشگاه‌ و دانشکده‌مهندسی‌ تهران‌ شمال‌ دانشگاه‌ آزاد

رتبه بندی موسسات غیرانتفاعی نهایی شد/نتایج طی هفته آینده اعلام می شود

توسعه خدمات مشاوره به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ایران

پذیرش ۹ دانشگاه غیرانتفاعی صفر شد/ حذف ۳۸ کدرشته محل

۷۸۰ رشته محل دانشگاه آزاد تأیید شد/ انتشار جدول رشته های مجاز

تصویب رشته جدید مشروط به جذب عضو هیأت علمی شد

همه رشته های دانشگاه آزاد مجوزدار شدند/ پذیرش قانونی است

بیش از ۳ هزار عضو هیات علمی تا ۳ ماه آینده در دانشگاه آزاد جذب می شوند

اخبار روزنامه ها