ساماندهی فرهنگی دانشگاه‌های غیرانتفاعی/ نظارت بیشتر بر غیردولتی ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه غير دولتیارسال شده در   13 اردیبهشت 1390-03 May 2011بازدید 2849


مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم از ساماندهی امور فرهنگی دانشگاه های غیرانتفاعی و غیردولتی خبر داد و گفت: در حال حاضر 285 موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر جلیل دارا با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر با اخذ اطلاعات و آمار فرهنگی مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و معرفی یک کارشناس با آنان ارتباط برقرار کرده ایم.

وی افزود: با توجه به تاکید مبنی بر ساماندهی امور فرهنگی موسسات غیرانتفاعی، معاونت فرهنگی - اجتماعی وزرات علوم اقدام به تعیین نماینده استانی برای هر استان کرده که در آینده نشستی با حضور نمایندگان استانی موسسات برگزار خواهد شد.

دارا اظهار داشت: در گام بعدی این موسسات براساس جمعیت دانشجویی کمتر از هزار نفر ، بین هزار تا دو هزار نفر و بالای دو هزار نفر به 3 دسته تقسیم شده اند که در برنامه ریزی ها در نظر گرفته می شود.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم با اشاره به دغدغه وزیر علوم در خصوص پوشش فعالیت‌های علمی فرهنگی همه دانشگاه های کشور گفت: ما معتقدیم در حوزه دانشگاه های غیردولتی نیز باید ورود پیدا کنیم و با توجه به اینکه دانشگاه‌های غیردولتی نسبتا نهادهای خصوصی محسوب می‌شوند خود را ملزم می‌دانیم که در این مورد کارهای قابل توجهی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی انجام دهیم.

دارا تاکید کرد: موسسات آموزش عالی غیردولتی موظف هستند به همان میزان که تسهیلاتی از طرف دولت و یا در قالب شهریه از دانشجویان دریافت می‌کنند به همان اندازه در برنامه‌ریزی فرهنگی دانشگاه تلاش کنند.

وی اظهار داشت: قصد داریم در سال 90 استانداردی برای فعالیتهای فرهنگی دانشگاه های غیردولتی انجام دهیم به کمک رابطین دانشگاه‌ها وضعیت موجود فرهنگی آنها شناسایی شد و دانشگاه‌هایی با میزان فعالیت کمتر باید خلا‌های فرهنگی موجود را رفع کنند.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم یادآور شد: دانشگاه های غیردولتی نیاز بیشتری به کار فرهنگی دارند و ما معتقدیم دانشجویان دانشگاه های غیردولتی با دانشگاه های دولتی از نظر فرهنگی هیچ تفاوتی ندارند و در واقع مخاطب ما در حوزه‌ فرهنگی یکی است اما ممکن است به دلیل وجود یکسری شرایط خاص در دانشگاه های غیردولتی توجه فرهنگی بیشتر و نظارت بیشتری نیاز باشد.


دانشگاه‌های غیرانتفاعی

آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره های مجازی دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکورهای ارشد و دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

ظرفیت پذیرش دانشجو در ۲ هزار و ۵۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد صفر شد

قانون جدید درباره اساتید بازنشسته/ اعلام شرایط تمام وقت شدن

شرط پرداخت یارانه تغذیه به مراکز دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

افتتاح پژوهشگاه‌ و دانشکده‌مهندسی‌ تهران‌ شمال‌ دانشگاه‌ آزاد

اعلام نتایج پذیرش در ۲ آزمون دانشگاه آزاد/ثبت نام از شنبه آغاز می شود

توسعه خدمات مشاوره به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ایران

رتبه ۱۷ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یافت

پذیرش ۹ دانشگاه غیرانتفاعی صفر شد/ حذف ۳۸ کدرشته محل

۷۸۰ رشته محل دانشگاه آزاد تأیید شد/ انتشار جدول رشته های مجاز

تصویب رشته جدید مشروط به جذب عضو هیأت علمی شد

همه رشته های دانشگاه آزاد مجوزدار شدند/ پذیرش قانونی است

بیش از ۳ هزار عضو هیات علمی تا ۳ ماه آینده در دانشگاه آزاد جذب می شوند

جزئیات ثبت نام قبول شدگان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

اخبار روزنامه ها