افزایش قیمت ژتون غذا برای دانشجویان موسسات غیرانتفاعی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه غير دولتیارسال شده در   08 خرداد 1391-28 May 2012بازدید 3113
افزایش قیمت ژتون غذا برای دانشجویان موسسات غیرانتفاعی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:به دنبال عدم افزایش نرخ غذای موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی و با توجه به افزایش دستمزدها، نامه ای از سوی رئیس اتحادیه موسسات غیرانتفاعی با ارائه 2پیشنهاد به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ارسال شد که یکی از این پیشنهادات افزایش قیمت غذا بود.

علی آهون‌منش با ابراز نگرانی از عدم افزایش قیمت ژتون غذا در موسسات غیردولتی غیرانتفاعی و با بیان اینکه موسسات مذکور از یارانه دولت بهره مند نیستند، بر تغییر قیمت غذا تاکید کرد و گفت: هنوز به اتحادیه موسسات غیردولتی غیرانتفاعی اجازه افزایش قیمت ژتون غذا داده نشده است که مشکلات خاص خود را برای ما ایجاد کرده است.

وی با یادآوری این موضوع که برای هر دانشجوی دولتی سرانه 500 هزار تومانی یارانه رفاهی پرداخت می شود که دانشگاهها می توانند از آن محل برای دانشجویان هزینه کنند، اظهار داشت: برای رفع این مشکل مجبور شدیم از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درخواست کمک و ارائه 2 پیشنهاد کنیم.

به گفته این مقام مسئول اتحادیه موسسات غیردولتی غیرانتفاعی، در این نامه درج شد که اگر چه درصد افزایش قیمت اقلام اعلام شده توسط بانک مرکزی با قیمتهای موجود در بازار تفاوت معناداری دارد اما با در نظر گرفتن افزایش دستمزدها، افزایش قیمت حاملهای انرژی و افزایش نرخ خدمات به نظر می رسد افزایش قیمت ژتون غذای دانشجویان در دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی اجتناب ناپذیر است.

آهون‌منش ادامه داد: به منظور در پیش گرفتن رویه واحد و اجتناب از هرج و مرج در قیمت غذاهای ارائه شده در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی 2 پیشنهاد در نامه به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ارائه شد.

" افزایش یارانه پرداختی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی حداقل به میزان 2.5 برابر مبالغ فعلی و ابلاغ سریع آن" و " در صورت عدم امکان افزایش یارانه پرداختی توسط صندوق و باقی ماندن یارانه پرداختی به میزان فعلی صدور مجوز برای افزایش قیمت ژتون غذای دانشجویی با میانگین قیمت 1500 تومان برای هر پرس" دو محور پیشنهادی اتحادیه موسسات غیردولتی غیرانتفاعی به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بود که از سوی آهون‌منش اعلام شد.

ژتون غذا دانشجو موسسات غیرانتفاعی

آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره های مجازی دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکورهای ارشد و دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

ظرفیت پذیرش دانشجو در ۲ هزار و ۵۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد صفر شد

قانون جدید درباره اساتید بازنشسته/ اعلام شرایط تمام وقت شدن

شرط پرداخت یارانه تغذیه به مراکز دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

افتتاح پژوهشگاه‌ و دانشکده‌مهندسی‌ تهران‌ شمال‌ دانشگاه‌ آزاد

اعلام نتایج پذیرش در ۲ آزمون دانشگاه آزاد/ثبت نام از شنبه آغاز می شود

توسعه خدمات مشاوره به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ایران

رتبه ۱۷ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یافت

پذیرش ۹ دانشگاه غیرانتفاعی صفر شد/ حذف ۳۸ کدرشته محل

۷۸۰ رشته محل دانشگاه آزاد تأیید شد/ انتشار جدول رشته های مجاز

تصویب رشته جدید مشروط به جذب عضو هیأت علمی شد

همه رشته های دانشگاه آزاد مجوزدار شدند/ پذیرش قانونی است

بیش از ۳ هزار عضو هیات علمی تا ۳ ماه آینده در دانشگاه آزاد جذب می شوند

جزئیات ثبت نام قبول شدگان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

اخبار روزنامه ها