اعلام جزييات برگزاري، دريافت كارت و ثبت علاقه مندي در دانشگاه هاي غيرانتفاعي و پيام‌نور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه غير دولتیارسال شده در   22 خرداد 1391-11 June 2012بازدید 5186
اعلام جزييات برگزاري، دريافت كارت و ثبت علاقه مندي در دانشگاه هاي غيرانتفاعي و پيام‌نور

گروه آزمون و سنجش: مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به انتشار فهرست رشته‌هاي داراي شرايط خاص كنكور 91 و آغاز توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه كنكور از چهارم تير ماه، گفت: متقاضياني كه در زمان ثبت‌نام آزمون علاقه‌مندي خود را براي شركت در دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي و پيام‌نور اعلام نكرده‌اند، مي‌توانند از 4 تير نسبت به اين مهم عمل كنند. حسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به انتشار فهرست رشته‌هاي داراي شرايط خاص و شرايط و ضوابط آنها از چهارم تيرماه، گفت: پذيرش دانشجو در اين رشته‌ها به صورت متمركز انجام مي‌شود، بنابراين داوطلبان علاقه‌مند مي‌توانند با مطالعه دقيق شرايط و ضوابط آن، در صورت واجد شرايط بودن تا 16 تيرماه نسبت به انتخاب رشته محل‌هاي گروه آزمايشي مربوط اقدام كنند.

وي افزود: همچنين داوطلباني كه در زمان ثبت‌نام آزمون علاقه‌مندي خود را براي شركت در دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي و پيام‌نور اعلام نكرده‌اند، مي‌توانند با پرداخت چهارهزار و 600 تومان به صورت الكترونيكي از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، نسبت به علامت‌گذاري بند مورد نظر از چهارم تا 16 تيرماه اقدام كنند. توكلي با بيان اينكه به داوطلبان توصيه مي‌شود مندرجات دفترچه راهنماي نحوه شركت در كنكور را به صورت دقيق مطالعه كنند، اظهار كرد: در اين دفترچه كلياتي درباره برگزاري آزمون، آشنايي با پاسخ‌نامه، نحوه پاسخگويي به سئوالات، چگونگي حضور در جلسه آزمون، ساعت و برگزاري آزمون درج شده است. وي با اشاره به آغاز توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه كنكور 91 از روز يكشنبه 4 تيرماه از طريق سايت سازمان سنجش، گفت: داوطلبان مي‌توانند تا هفتم تيرماه نسبت به دريافت كارت ورود به جلسه خود اقدام كنند، بنابراين داوطلباني كه در دو يا سه گروه آزمايشي ثبت‌نام كرده‌اند بايد پرينت هر گروه را به طور جداگانه دريافت كنند. وي با بيان اينكه براي هر گروه آزمايشي مختلف كارت ورود به جلسه جداگانه صادر مي‌شود، خاطر نشان كرد: بر اين اساس براي يك ميليون و 192 هزار و 293 داوطلب كارت ورود به جلسه صادر خواهد شد. مشاور سازمان سنجش با تاكيد بر اينكه براي داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي پنج‌گانه همانند سال گذشته در يك مرحله آزمون برگزار مي‌شود، خاطر نشان كرد: داوطلبان بايد در يك جلسه به كليه سوالات عمومي و اختصاصي گروه آزمايشي مربوطه پاسخ دهند. توكلي در خصوص تعداد داوطلبان كنكور 91 به تفكيك گروه‌هاي آزمايشي مختلف، گفت: در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني 260 هزار و 55 نفر كه از اين تعداد 107 هزار و 815 داوطلب زن، گروه آزمايشي علوم تجربي 449 هزار و 955 داوطلب كه از اين تعداد 304 هزار و 608 داوطلب زن، گروه آزمايشي علوم انساني 325 هزار و 135 داوطلب كه از اين تعداد 203 هزار و 928 داوطلب زن، گروه آزمايشي هنر با احتساب علاقه‌مندي‌ها 46 هزار و 780 داوطلب كه از اين تعداد 31 هزار و 544 داوطلب زن و گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي با احتساب علاقه‌مندي‌ها 110 هزار و 368 داوطلب كه از اين تعداد 74 هزار و 459 داوطلب زن هستند،ثبت‌نام كرده‌اند.

توكلي با اشاره به برگزاري آزمون گروه آزمايشي علوم رياضي و فني در صبح روز پنج شنبه 8 تيرماه، گفت: گروه آزمايشي هنر در بعدازظهر روز پنجشنبه هشتم تيرماه، آزمون گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح روز جمعه 9 تيرماه، آزمون گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي در بعد از ظهر روز جمعه 9 تيرماه و گروه آزمايشي علوم انساني در روز صبح شنبه 10 تيرماه در سراسر كشور به صورت متمركز برگزار مي‌شود.


دريافت كارت ثبت علاقه مندي دانشگاه غيرانتفاعي دانشگاه پيام‌نور

آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره های مجازی دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکورهای ارشد و دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

ظرفیت پذیرش دانشجو در ۲ هزار و ۵۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد صفر شد

رتبه ۱۷ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یافت

اعلام نتایج پذیرش در ۲ آزمون دانشگاه آزاد/ثبت نام از شنبه آغاز می شود

قانون جدید درباره اساتید بازنشسته/ اعلام شرایط تمام وقت شدن

اعلام شرط وزارت علوم برای برگزاری دوره های مجازی توسط دانشگاه آزاد

رتبه بندی موسسات غیرانتفاعی نهایی شد/نتایج طی هفته آینده اعلام می شود

شرط پرداخت یارانه تغذیه به مراکز دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

دانشگاه آزاد با بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان بدهی مواجه بود

تصویب شیوه‌نامه رسیدگی به تخلفات اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

افتتاح پژوهشگاه‌ و دانشکده‌مهندسی‌ تهران‌ شمال‌ دانشگاه‌ آزاد

برگزاری جلسه هماهنگی دانشگاه علمی کاربردی برای تکمیل ظرفیت

توسعه خدمات مشاوره به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ایران

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند

اخبار روزنامه ها