میزان شهریه فنی حرفه ای غیرانتفاعی اعلام شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه غير دولتیارسال شده در   16 مهر 1391-07 October 2012بازدید 5169
اشتباه در اعلام میزان شهریه فنی حرفه ای غیرانتفاعی/ میزان شهریه اعلام شد

به گفته رئیس اتحادیه دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی، شهریه ای که امسال از پذیرفته شدگان فنی و حرفه ای دریافت می شود با اشتباه سهوی سازمان سنجش بر اساس شهریه سال 90-88 و 15 درصد افزایش شهریه امسال در نظر گرفته شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از علی آهون منش با اعلام این خبر اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی در سال تحصیلی 89-88 تصویب کرد که تمام کاردانیهای آموزش و پرورش و هنرستانیها زیر نظر وزارت علوم قرار گیرند و این وزارتخانه در آن سال بخشی از این دانشجویان کاردانی را پذیرش کرد.

وی گفت: در سال دوم پذیرش این دانشجویان یعنی 90-89 و در آخرین لحظات، علیرغم اینکه دانشگاههای غیرانتفاعی بر افزایش 30 تا 40 درصدی شهریه اصرار داشتند، وزارت علوم اعلام کرد که برای همه رشته ها از جمله همین دانشجویان هنرستانی که دوره های کاردانی خود را در موسسات غیردولتی وابسته به وزارت علوم آغاز کرده بودند و در واقع دانشجویان جدیدالورود به شمار می آمدند باید افزایشی معادل 50 هزارتومان به شهریه ثابت و 10 درصد شهریه متغیر را داشته باشند.

به گفته آهون منش، امسال وقتی که شهریه ورودیهای جدید فنی و حرفه ای در دفترچه جدید اعلام شد، متوجه شدیم که همان شهریه مصوب دو سال پیش یعنی 50 هزار تومان شهریه ثابت و 10 درصد شهریه (سال تحصیلی 89-88) متغیر اعمال شده و هیچ افزایش شهریه ای نسبت به سال تحصیلی گذشته در دفترچه ثبت نام اعلام نشده است.

وی ادامه داد: در حالیکه امسال شهریه دانشگاههای غیردولتی 15 درصد افزایش یافته است و این رقم در دفترچه امسال اعمال نشده بود.

رئیس اتحادیه دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی ادامه داد: دفتر گسترش وزارت علوم با ارسال نامه ای به سازمان سنجش بر لزوم اعلام افزایش 15 درصدی شهریه در دفترچه کاردانیهای فنی و حرفه ای برای سال تحصلی جدید تاکید کرد.

آهون منش گفت: حال به شهریه فنی و حرفه ایها 15 درصد نسبت به سال 89-88 اضافه شده نه نسبت به 90-89، در نتیجه شهریه جدیدالورودهای فنی و حرفه ایها در سال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته علی رغم افزایش 15 درصدی دو سال گذشته کمتر است.

وی افزود: بنابراین به این دلیل که این موضوع سهواً اتفاق افتاده است قرار شد دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی جاری 50هزارتومان بابت افزایش شهریه ثابت، 10 درصد برای شهریه متغیر و 15 درصد هم برای شهریه ای که امسال اضافه شده، پرداخت کنند.فنی حرفه ای غیرانتفاعی

آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره های مجازی دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکورهای ارشد و دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

ظرفیت پذیرش دانشجو در ۲ هزار و ۵۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد صفر شد

رتبه ۱۷ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یافت

اعلام نتایج پذیرش در ۲ آزمون دانشگاه آزاد/ثبت نام از شنبه آغاز می شود

قانون جدید درباره اساتید بازنشسته/ اعلام شرایط تمام وقت شدن

شرط پرداخت یارانه تغذیه به مراکز دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

رتبه بندی موسسات غیرانتفاعی نهایی شد/نتایج طی هفته آینده اعلام می شود

افتتاح پژوهشگاه‌ و دانشکده‌مهندسی‌ تهران‌ شمال‌ دانشگاه‌ آزاد

تصویب شیوه‌نامه رسیدگی به تخلفات اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

توسعه خدمات مشاوره به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ایران

پذیرش ۹ دانشگاه غیرانتفاعی صفر شد/ حذف ۳۸ کدرشته محل

۷۸۰ رشته محل دانشگاه آزاد تأیید شد/ انتشار جدول رشته های مجاز

تصویب رشته جدید مشروط به جذب عضو هیأت علمی شد

همه رشته های دانشگاه آزاد مجوزدار شدند/ پذیرش قانونی است

اخبار روزنامه ها