جزئیات کامل پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه غير دولتیارسال شده در   03 دی 1392-24 December 2013بازدید 3657
جزئیات کامل پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی

داوطلبان حداکثر تا پایان روز پنج‌شنبه 5 دی ماه امسال فرصت دارند به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی الکترونیکی www.sanjesh.org مراجعه کرده و پس از پرداخت 35 هزار ریال از طریق سیستم الکترونیکی برای ثبت‌نام اقدام کنند.
بر اساس اطلاعیه منتشر شده سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با تکمیل ظرفیت و پذیرش ظرفیت‌های جدید دانشگاه‌های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی ظرفیت پذیرش دانشجو در این مرحله 270 هزار نفر است.

پرتال دانشگاهی به نقل از به خبرگزاری فارس، بر اساس اطلاعیه منتشر شده سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با تکمیل ظرفیت و پذیرش ظرفیت‌های جدید علاوه بر ظرفیت‌های اعلام شده قبلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزشی غیرانتفاعی که بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می‌شوند، تمام داوطلبان که در آزمون سراسری سال 92 ثبت‌نام کرده‌اند (چه در جلسه آزمون حاضر بودند و چه نبودند) و همچنین متقاضیانی که ثبت‌نام هم نکرده‌اند می‌توانند حداکثر 50 کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های گروه آموزشی انتخاب و کد رشته محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت و علاقه مرتب کنند.

بر اساس این گزارش، داوطلبان حداکثر تا پایان روز پنج‌شنبه 5 دی ماه امسال فرصت دارند به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی الکترونیکی www.sanjesh.org مراجعه کرده و پس از پرداخت 35 هزار ریال از طریق سیستم الکترونیکی برای ثبت‌نام اقدام کنند.

اگر داوطلبی 50 کد رشته محل را منحصرا از یک گروه آزمایشی انتخاب کند، ضرورت دارد مبلغ 35 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نامی پرداخت کند ولی در صورتی که تعدادی از کد رشته‌های گروه آموزشی هنر و زبان‌های خارجی یا گروه هنر یا زبان‌های خارجی را نیز علاوه بر کد رشته‌های محل‌های گروه آزمایشی اصلی (یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی)انتخاب کنند ضرورت دارد بابت هر گروه آموزشی مبلغ 35هزار ریال دیگر را از همین طریق پرداخت کنند و اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) را دریافت کنند.

ظرفیت پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت و ظرفیت‌های جدید 270 هزار نفر است و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی نیز به نحوی اعلام می‌شود که داوطلبان در صورت پذیرش بتوانند در نیم‌ سال 92 - 93 (بهمن 92) برای ثبت‌نام اقدام کنند.


جزئیات کامل پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی جزئیات کامل پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌های مؤسسات غیرانتفاعی جزئیات کامل پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌های پیام نور

آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره های مجازی دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکورهای ارشد و دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

ظرفیت پذیرش دانشجو در ۲ هزار و ۵۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد صفر شد

رتبه ۱۷ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یافت

اعلام نتایج پذیرش در ۲ آزمون دانشگاه آزاد/ثبت نام از شنبه آغاز می شود

قانون جدید درباره اساتید بازنشسته/ اعلام شرایط تمام وقت شدن

شرط پرداخت یارانه تغذیه به مراکز دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

رتبه بندی موسسات غیرانتفاعی نهایی شد/نتایج طی هفته آینده اعلام می شود

افتتاح پژوهشگاه‌ و دانشکده‌مهندسی‌ تهران‌ شمال‌ دانشگاه‌ آزاد

تصویب شیوه‌نامه رسیدگی به تخلفات اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

توسعه خدمات مشاوره به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ایران

پذیرش ۹ دانشگاه غیرانتفاعی صفر شد/ حذف ۳۸ کدرشته محل

۷۸۰ رشته محل دانشگاه آزاد تأیید شد/ انتشار جدول رشته های مجاز

تصویب رشته جدید مشروط به جذب عضو هیأت علمی شد

همه رشته های دانشگاه آزاد مجوزدار شدند/ پذیرش قانونی است

اخبار روزنامه ها