مسابقه هك و دفاع در فضاي مجازي برگزار مي‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   27 اردیبهشت 1390-17 May 2011بازدید 1406


به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري فارس، آپا دانشگاه صنعتي شريف مجموعه "رقابت‌‌هاي نفوذ و دفاع در فضاي مجازي " را با هدف آگاهي‌رساني، آموزش و ترويج فرهنگ امنيت فضاي تبادل اطلاعات برگزار مي‌كند.

در اين رقابت‌ها، شركت‌كنندگان علاوه بر شركت در مسابقات، امكان ارائه و تبادل دانش تخصصي مرتبط با روش‌هاي كاربردي نوين نفوذ و دفاع را در برنامه‌هاي تدوين شده، پيدا مي‌كنند.

اين رقابت‌ها در تاريخ 7 و 8 تيرماه سال جاري در دانشگاه صنعتي شريف، دانشكده مهندسي كامپيوتر و با حمايت مركز ماهر سازمان فناوري اطلاعات ايران، در سه محور؛ هك و نفوذ، طراحي پوسترها و كاريكاتورهاي ترويجي و معرفي روش‌هاي كاربردي نوين و خلاقانه در نفوذ و دفاع زير برگزار مي‌شود، كه به برگزيدگان هر يك از محورها جوايز نفيسي اهدا مي‌شود.

هدف از برگزاري اين مسابقه هك و نفوذ ايجاد رقابت بين متخصصان اين حوزه است. تيم‌هاي شركت‌كننده در اين مسابقه در حوزه‌هاي مختلفي مسائل و سوالات امنيتي، نفوذگري در وِب، شكست الگوريتم‌ها و پروتكل‌هاي رمزنگاري، اكسپلويت نويسي و چالش‌هاي مرتبط با شواهد جرائم رايانه‌اي با يكديگر به رقابت مي‌پردازند.

در بخش مسابقه طراحي پوسترها و كاريكاتورهاي ترويجي، رقابت در طراحي پوستر و كاريكاتورهايي مؤثر جهت آگاهي‌رساني و فرهنگ‌سازي‌ در زمينه امنيت در سطح جامعه و مخاطبين عام است. پوستر و كاريكاتورهاي طراحي شده بايد از خلاقيت، جذابيت و تأثيرگذاري قابل توجهي برخوردار بوده و حاوي پيامي درباره يك يا چند موضوع مهم در حوزه امنيت فضاي تبادل اطلاعات در سطحي عمومي هستند.

در مسابقه معرفي روش‌هاي كاربردي نوين و خلاقانه در نفوذ و دفاع، ارائه آخرين روش‌هاي كاربردي در نفوذ و دفاع در فضاي مجازي و تبادل دانش حاصله در كشور در اين موضوعات، هدف اصلي اين بخش است. ارائه‌دهندگان مي‌توانند در موضوعات؛ معرفي آسيب‌پذيري‌هاي (0-day) يا اكسپلويت‌هاي جديد در سرويس‌ها، پروتكل‌ها و برنامه‌ها، روش‌هاي نفوذ نوين به سرويس‌ها، پروتكل‌ها و برنامه‌هاي كاربردي، روش‌هاي نوين در تحليل، كشف يا مقابله با بدافزارها، روش‌هاي نوين در كشف يا كنترل بات‌نت‌ها،‌ روش‌هاي تحليل، شكست يا كشف ضعف در الگوريتم‌هاي رمزنگاري و توابع درهم‌ساز، روش‌هاي نوين نفوذ به سيستم در سطح سخت‌افزاري، روش‌هاي نوين در مهندسي معكوس،‌ تحليل‌هاي امنيتي مبتني بر مطالعات ميداني، روش‌هاي امن سازي در حوزه‌هاي نوظهور با رويكردي كاملا كاربردي، معرفي آسيب‌پذيري‌ها، اكسپلويت‌ها يا روش‌هاي نفوذ جديد در پروتكل‌ها، ابزارها و سيستم‌عامل‌هاي موبايل و شبكه‌ها و ابزارهاي بي‌سيم و روش‌هاي خلاقانه موثر و كاربردي در امنيت سيستم‌ها و شبكه‌ها دستاوردهاي خود را ارائه دهند.

براي اطلاعات بيشتر درباره اين رقابت‌ها مي‌توانيد به آدرس http://cert.sharif.edu مراجعه كنيد.


مسابقه هك و دفاع در فضاي مجازي

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها