تجلیل از دانشجويان برگزيده کنکور سراسری و دانشجويان المپياد دانشجويی کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   18 آبان 1390-09 November 2011بازدید 1482

تجلیل از دانشجويان برگزيده کنکور سراسری و دانشجويان المپياد دانشجويی کشور
در آيينی از سوی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تبريز از 23 نفر از دانشجويان برگزيده کنکور سراسري 90 و 28 نفر از دانشجويان برگزيده مرحله نهايي المپياد دانشجويي کشور در تالار شهريار اين دانشگاه تجليل به عمل آمد.

رئيس دانشگاه تبريز در اين آيين با اشاره به اينکه مسئولان و مديران اين دانشگاه خدمتگذاري به دانشجويان به ويژه  نخبگان  کشور را مهمترين وظيفه خود
می دانند، تصريح کرد: امروزه  همه ملت ها و کشورها به اين نتيجه رسيده اند قدرت در دنياي کنوني در  توليد علم و دانش بيشتر آنهم با توجه به نياز روز قرار دارد و بر همين اساس بايد در اين عرصه حضوري فعال داشته باشيم.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه تبريز، دکتر سيدمحمدتقي علوي افزود: در اين راستا دانشجويان به ويژه نخبگان  و ساير دانشگاهيان راه سختي در پيش رو دارند که بايد با همدلي، وحدت و تلاش راه هاي پيشرفت و ترقي در عرصه هاي مختلف را براي سربلندي و شکوفايي کشورمان به انجام برسانند.

به گفته وي روزگاري در زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس اين جوانان کشورمان بودند که با نثار جان و خون خويش نگذاشته اند تا ذره اي از خاک کشورمان به دست دشمن بيفتد که امروز اين مسئوليت سنگين بر دوش جوانان نسل امروزي قرار دارد تا با خوب درس خواندن و توليد علم و دانش ادامه دهنده راه آنان باشند.

دکتر علوي با تاکيد بر اينکه همه مسئولان و دانشگاهيان وظيفه دارند ضمن پاسداشت و اهميت دادن به مبحث گفتمان علمي مورد تاکيد مقام معظم رهبري در خصوص توليد علم و فناوري با توجه به سند چشم انداز نظام و نقشه جامع علمي کشور در اين مسير گام بردارند، افزود: به برکات همين تاکيدات مقام معظم رهبري در خصوص توليد علم و فناوري است که امروزه کشورمان پله هاي ترقي را يکي پس از ديگري طي مي کنند.

وي در ادامه با بيان اينکه دانشگاه محل کسب علم، توزيع و ارزيابي دانش است، تصريح کرد: رسالت مهم دانشگاه ها در کنار توجه به مسايل آموزش و پژوهش، تربيت نيروهاي متعهد و متخصص با توجه به ارزش هاي حاکم بر آن جامعه است که بعد از فارغ التحصيل شدن به عنوان بازوي توانمند و نيروي ارزشي همگام و در کنار ملت در پيشرفت همه جانبه اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي تلاش کنند.
دکتر علوي با اشاره به سابقه دانشگاه تبريز يادآور شد: اين دانشگاه بعد از دانشگاه تهران دومين دانشگاه کشور است که در سال 1326 با تاسيس دو رشته طب و ادبيات فعاليت علمي و آموزشي خود را شروع کرد که امروزه به برکت انقلاب در تمامي رشته هاي عمده تحصيلي دانشجو تربيت مي شود در حالي که قبل از اين انقلاب در اين دانشگاه حتي يک دانشجوي دکتري تربيت نمي شد که هم اکنون به برکت انقلاب و خون شهدا در 86 رشته دانشجوي دکتري در آن پذيرش مي¬شود.
معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه تبريز نيز در اين آيين ضمن تقدير از تلاش دانشجويان نخبه تصريح کرد: کشورمان به خدمات و ايده هاي نخبگان نيازمند است چرا که استعدادهايي که در وجود شما سراغ وجود دارد مي¬تواند در پيشبرد کشورمان در عرصه هاي مختلف کارساز باشد.
دکتر حميدرضا قاسم¬زاده مهمترين انتظار از دانشجويان نخبه و با استعداد  دانشگاه تبريز را کمک به پيشبرد همه جانبه اين دانشگاه به عنوان يکي از  10 دانشگاه برتر کشور در تبديل ايده ها به پديده ها عنوان کرد و افزود: تمامي مسئولان اين دانشگاه براي کمک به دانشجويان به ويژه نخبگان آماده هرگونه همکاري هستند و در چارچوب قانون براي موفقيت و سربلندي آنان  در عرصه¬هاي مختلف تلاش مي کنند.
رييس دفتر استعداد هاي درخشان دانشگاه تبريز نيز در اين آيين گزارشي از فعاليت¬هاي اين دفتر را ارايه داد و گفت: دفتر استعداد درخشان  دانشگاه تبريز از سال 1384 فعاليت کاري خود را آغاز کرده و در حال حاضر براي 450 نفر عضو فعال و 300 نفر عضو غيرفعال خدمت رساني مي نمايد.
دکتر محمد عباس زاده با اشاره به برخي امکانات دفتر استعدادهاي درخشان دانشگاه تبريز و ارايه خدمات آن به  دانشجويان عضو در مقاطع  مختلف گفت: پرداخت وام سه برابر ، کمک هزينه هاي ارائه مقاله در سمينارهاي داخلي و خارجي، پاداش مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمي داخلي و خارجي، حمايت از طرح هاي پژوهشي ويژه دانشجويان عضو، تخفيف در هزينه استفاده از کلاس¬هاي زبان تا ميزان 40 درصد، صدور معرفي نامه  به سازمانهاي مختلف، ارائه مشاوره هاي تحصيلي و پرداخت کمک هزينه خريد کتاب را از جمله  تسهيلات و خدمات اين مرکز مي باشد.
دکتر عباس زاده  با بيان اينکه ، غرور از جمله آفت هاي مهم علمي است که اگر دامن افراد را بگيرد، به تباهي مي کشاند، تصريح کرد: اميدوارم با زدون هر گونه غرور و کبر و افزايش روحيه جستجو گري با حمايت دانشگاه، مخصوصا مسئولان اين دانشگاه، موجبات سرافرازي و پويايي دانشگاه را بيش از پيش فراهم سازيم.
وي افزود، اين دفتر ضمن انجام رسالت اصلي خويش که همانا، هدايت و حمايت از دانشجويان استعداد درخشان مي باشد، ارائه طرح ها و ايده هاي جديدي از سوي دانشجويان را خواستار بوده و آماده حمايت از اينگونه نوآوري ها است، اميد که اين دفتر به سهم خود گامي هر چند اندک در راستاي افزايش پيکره دانش و تزريق آن بر بدنه جامعه  برداشته باشد.تجلیل،دانشجويان برگزيده،کنکور سراسری،دانشجويان،المپياد دانشجويی،کشور

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها