نخستین دوره مسابقات دانشجویی «مناظره» برگزار میشود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   08 اسفند 1390-27 February 2012بازدید 1469نخستین دوره مسابقات دانشجویی «مناظره» برگزار میشود

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: نخستین دوره مسابقات دانشجویی «مناظره» نشان خواجه نصیرالدین طوسی به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اردیبهشت ماه سال 1391 برگزار می‌شود.
رضا فریدزاده، سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اعلام کرد: در پی برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، نقد و مناظره در کشور، این سازمان بنا دارد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌وگو، زمینه‌سازی برای شکل‌گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان و ایجاد انگیزه در جامعه جهت گرایش به ارتقای دانش و آگاهی، مسابقات مناظره دانشجویی را برگزار کند.

وی افزود:  فرهنگ و آداب مناظره میراثی است که توسط انبیای الهی به انسان‌ها رسیده و پس از آن نیز در اعصار و قرون متمادی به تناسب فرهنگ هر منطقه بومی شده و هرگاه فرصت بیان برای مردم فراهم شده، این مقوله نیز رشد کرده است.

سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی تصریح کرد: پس از اسلام نیز مناظرات تاریخی رسول اکرم(ص) و ائمه هدی در مباحث مختلف با دانشمندان و بزرگان تفکرات مختلف ثبت شده که همراه با آرامش و استدلال بوده است.

فریدزاده درباره این مسابقات گفت: نخستین دوره مسابقات دانشجویی مناظره ویژه‌ دانشجویان تمامی مقاطع رشته‌های علوم‌انسانی دانشگاه‌های استان تهران برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند در قالب گروه‌های چهار نفره به همراه یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه که مسئولیت علمی و هدایت گروه را برعهده دارد در مسابقات شرکت کنند همچنین به گروه های برگزیده  این دوره، نشان خواجه ‌نصیرالدین طوسی به همراه جوایز نفیسی اهدا می‌شود.
مسابقات دانشجویی مناظره

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها