برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن و عترت در دانشگاه پیام نور زنجان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   27 فروردین 1391-15 April 2012بازدید 1926
برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن و عترت در دانشگاه پیام نور زنجان

دانشگاه پیام نور استان زنجان مرحله استانی شانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه های پیام نور کشور را برگزار کرد.

زنجان - ایلنا: دانشگاه پیام نور استان زنجان مرحله استانی شانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور کشور را برگزار کرد.

به گزارش ایلنا از زنجان، در این مسابقات که به میزبانی واحد شهرستان «ایجرود» زنجان برگزار شد، ۸۴ قاری و حافظ قرآن کریم حضور داشتند.

از این تعداد قاری و نخبه قرآنی، ۳۹ نفر آقا و ۴۵ نفر خانم در سه رشته قرائت ترتیل، قرائت تحقیق و حفظ قرآن کریم شامل حفظ پنج، ۱۰ و ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن به رقابت پرداختند.

در بخش قرائت قرآن کریم، آقایان جواد مرشدی، سید وحید حسینی و جعفر مرادی و خانم‌ها مریم فضلی و المیرا سبزعلی جماعت با کسب امتیاز لازم به ترتیب حائز رتبه‌های بر‌تر شدند.

در رشته قرائت ترتیل قرآن کریم سید رضا حسینی، علی قنبری و علی نوری در بخش برادران و رعنا بیات، فاطمه ابراهیم خانی و فاطمه عباسی در بخش خواهران به ترتیب به عنوان نفرات بر‌تر انتخاب شدند.

همچنین زینب غنیلو در بخش خواهران و امیرحسین احمدی در بخش برادران حائز رتبه‌های نخست در رشته حفظ کل قرآن کریم شناخته شده و به مرحله کشوری راه یافتهاند.

در این مسابقات همچنین خانم خدیجه صیدی و آقای مسعود محمدی رتبه‌های بر‌تر رشته حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم را به خود اختصاص داده و راهی مرحله کشوری شدند.

در بخش حفظ ۱۰ جزء قرآن کریم نیز آقایان امیر محمدی و محمدحسن محبی نسب و خانم‌ها سمیرا نقی لو و مهین احمدی با کسب امتیاز لازم به ترتیب به عنوان نفرات بر‌تر این مسابقات شناخته شدند.

نفرات بر‌تر حفظ پنج جزء قرآن کریم نیز از بین شرکت کنندگان در این مسابقات آقای اصغر قرجه لو و خانم‌ها به ترتیب سمیه حیدری، معصومه محمدی و زیبا نقی لو به عنوان نفرات بر‌تر معرفی شدند.

در بخش کارکنان و اساتید نیز آقایان محمدکاظم صفی یاری و محمدرضا جعفری در بخش قرائت با کسب حد نصاب لازم به ترتیب نفرات اول و دوم انتخاب شدند.

خاطرنشان می‌شود این مسابقات در بین ۹ مرکز و واحد دانشگاههای پیامنور استان زنجان برگزار شد و نفرات نخست هر رشته به مرحله کشوری این مسابقات که در اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی استان کرمانشاه برگزار خواهد شد اعزام می‌شوند.

لازم به ذکر است این مسابقات با تلاش و همکاری همه سازمان‌های دولتی شهرستان ایجرود به نحو شایسته برگزار شد و در اختتامیه این مسابقات نیز با حضور همه مسئولان شهرستان ایجرود از نفرات بر‌تر تقدیر شد.
مسابقات قرآن و عترت دانشگاه پیام نور زنجان

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها