برگزاری دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند در دریاچه آزادی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   20 اردیبهشت 1391-09 May 2012بازدید 1559

برگزاری دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند در دریاچه آزادی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: دور نهایی مسابقه شناورهای هوشمند 20 تا 22 اردیبهشت ماه در محل دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود.

گروه مهندسی دریا و قطب علمی هیدرودینامیک متحرک‌های دریایی دانشگاه صنعتی شریف با همکاری انجمن مهندسی دریایی ایران و ارگان‌ها و نهادهای دریایی کشور دومین دوره‌ مسابقات شناورهای هوشمند را برگزار می‌کند.

محمد عباسپور دبیر مسابقات هدف از برگزاری این مسابقه را ارتباط بین صنعت و دانشگاه در قالب تیم‌های دانشجویی دانست و افزود: مسابقات در 2 مرحله انجام می‌شود مرحله اول طراحی است که بر اساس نوآوری، رعایت اصول فنی و مهندسی و پیش بینی مراحل ساخت شناور ارزشیابی می‌شود و مرحله نهایی مسابقات نیز عرصه‌ای برای نمایش توانمندی‌های شناورها و قابلیت‌ انجام ماموریت‌های تعیین شده است.

عباسپور درباره مراحل مسابقه گفت: در مرحله اول که شامل طراحی بود شرکت کنندگان بایستی اصول مهندسی را با توجه به محدودیت‌ و شرایط مطرح در مسابقه به کار می‌گرفتند و در پایان این مرحله همه تیم‌ها موظف به ارائه گزارش دقیق در مورد نحوه تعیین ابعاد مشخصات بدن، محاسبه هیدور استاتیکی محاسبات هیدرو دینامیک و سازه‌ای شناورف تعیین جانمایی تجهیزات و ... بودند.

وی به مرحله دوم و نهایی مسابقه نیز اشاره کرد و افزود: این مرحله شامل بازرسی، تست حداکثری نیروی ایجاد شده توسط سیستم رانش شناور در حالت سکون، تست شتاب، سرعت و توقف، تست مانور، تست حرکت هوشمند در مسیر دایره، تست مارپیچ هوشمند و امتیازهای ویژه است.

عباسپور زمان برگزاری دور نهایی مسابقه را 20 تا 22 اردیبهشت ماه سالجاری عنوان کرد و افزود: این مسابقه در محل دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران با شرکت 40 تیم دانشجویی از سراسر کشور، اساتید دانشگاه و  مشاورین علمی، حامیان و همکارانی از ارکان‌ها و مراکز مهم کشوری و لشکری برگزار خواهد شد.

وی افزود: مراسم اختتامیه نیز روز یکشنبه 24 اردیبهشت همزمان با دومین همایش ملی شناورهای تندرو  در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.مسابقات شناورهای هوشمند دریاچه آزادی

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها