ورود تیم های دانشکده مکانیک و هوافضا در ده تیم برتر مسابقات کن ست

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   27 خرداد 1391-16 June 2012بازدید 1420
ورود تیم های دانشکده مکانیک و هوافضا در ده تیم برتر مسابقات کن ست


فاز اول مسابقات بین المللی کن ست (can sat) با صعود تیم های دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رسید.

ایلنا: تیم های دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در فاز اول مسابقات بین المللی کن ست از میان 64 تیم شرکت کننده جزو 10 تیم برتر مسابقات قرار گرفتند.

مرتضی خیاط رئیس دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا این واحد دانشگاهی از درخشش و صعود تیم های هوافضا این دانشگاه در مسابقات بین المللی کن ست خبر داد و با بیان اینکه دومین دوره این مسابقات توسط پژوهشگاه هوافضا با حضور 64 تیم از دانشگاه های ایران و جهان ازجمله دانشگاه های ترکیه و فرانسه از اسفند ماه سال 90 آغاز شده و در سه فاز برگزار می شود گفت: در حال حاضر فاز اول آن که شامل گزارش طراحی سیستمی است به پایان رسیده و از این میان 35 تیم به فاز بعدی مسابقات صعود کرده اند.

وی با بیان این مطلب که تیمهای پلوتون، همیلتون، هایپراسکای و یوها متشکل از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات در میان این 35 تیم قرار دارند ادامه داد: در فاز اول این مسابقات، تیم های واحد علوم و تحقیقات با کسب چهارسهمیه موفق به صعود به مرحله بعد مسابقات شدند.

خیاط تصریح کرد: دو تیم پلوتون و همیلتون واحد علوم و تحقیقات در فاز اول توانستند جزو 10 تیم اول مسابقات قرار گیرند و تیم پلوتون نیز در کلاس آزاد موفق به کسب رتبه اول شد.

وی با بیان این مطلب که کن ست یک سیستم هوافضایی است که بیشتر با هدف تحقیق و آموزش مورد استفاده قرار می گیرد تصریح کرد: کن ست از دو واژه انگلیسی کن (Can) به معنای قوطی نوشابه و ست (Sat) که کوتاه شده کلمه (Satellite) به معنای ماهواره است ، که در واقع می توان گفت ماهواره ای است در ابعاد قوطی نوشابه که قابلیت ساخت در محیط های علمی و توسط دانشجویان را دارا است.

به گفته رئیس دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات ، این ماهواره کوچک از ارتفاع چند صد متری سطح زمین رها شده و به وسیله سیستم بازیابی ، سالم به زمین میرسد.

وی با اشاره به این مطلب که مانند تمام ماهواره های واقعی یکی از مهمترین الزامات برای کن ست جرم و ابعاد آن است گفت: با توجه به این الزامات و ماموریت هایی مشابه ماهوراه ها و یا ربات های فضایی، کن ست می تواند بستر بسیار مناسبی برای دانشجویان علاقمند به طراحی و گسترش سیستم های ساده هوافضا باشد .

مرتضی خیاط، کار تیمی دانشجویان و ارائه و عملی کردن ایده هایشان را از اهداف اصلی برگزاری مسابقات کن ست در جهان دانست و اضافه کرد: ایران به تازگی گام در این عرصه گذاشته و اقدام به برگزاری اولین دوره مسابقات بین الملی کن ست کرده است.

تیم همیلتون متشکل از آقایان رسول سلیمانی پور، حمید ضیایی، علی اکبر شیخی، مجتبی ملکی و تیم پلوتون متشکل از آقان حامد اسماعیلی، احسان موسیوند، رحیم نجفی و خانم ها نفیسه یزدی و سعیده مشایخی است.

دانشکده مکانیک دانشکده هوافضا تیم برتر مسابقات کن ست

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها