مدال برنز المپیاد بین المللی مخترعان برای دانشجوی میانه ای

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   18 آبان 1391-08 November 2012بازدید 1701مدال برنز المپیاد بین المللی مخترعان برای دانشجوی میانه ای

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر: فرشید آقایی دانشجوی رشته مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در سومین دوره المپیاد بین المللی اختراعات، مبتکران و نو آوران موفق به کسب مقام سوم و دریافت مدال برنز شد.

فرشید آقایی در خصوص این اختراع اظهارداشت: اختراع من طرح تابلو برق هوشمند مجهز به دستبند محافظ با قابلیت کنترل ازراه دور بود که موفق به کسب این مقام شد.

وی افزود: برای جلوگیری از  برق گرفتگی سیستمی را طراحی کرده و ساخته ام که دارای دستبندی با قابلیت کنترل از راه دور بود و می تواند مانع از برق گرفتگی شود.

وی در بیان توضیحات تکمیلی در این باره افزود: فرستنده رادیویی نصب شده بر روی دستبند با برد یک کیلومتر ، به قسمت کنترل کننده که بر روی تابلو برق نصب است دستور می دهد و مدار کنترل کننده بلافاصله بـــرق را قطع کرده و آژیر  خطر را به صدا در می آورد و بدین ترتیب مانع از برق گرفتگی فــرد مورد نظر می شود.

آقایی ادامه داد: از دیگر ویژگی های این دستگاه این است که اگر خروجی برق آن بدون استفاده بماند به صورت خودکار بـرق را قطع می کند و اگر مصرف کننده برقی به خروجی آن متصل شود به صورت هوشمند برق را وصل و این امر باعث می شود در صورتی که به خروجی سیستم هیچ مصرف کننده ای متصل نباشد برق خروجی قطع باشد که این امر موجب می شود در صورت برخورد دست یا بدن انسان با خروجی برق، دچار برق گرفتگی نشود.

این دانشجوی مخترع میانه ای گفت: علاوه بر این دستبند طوری طراحی شده است که در صورت برخورد دست اپراتور، با برق، کل برق کارخانه  قطع نمی شود بلکه با توجه به تنظیمات اپراتور فنی، برق قسمت مورد نظر قطع می گردد.

آقایی اضافه کرد: محافظت از جان انسانها در برابر برق گرفتگی در تمامی اماکن و صنایعی که به هر نحوه با برق سروکار دارند ، برقراری امنیت، ایجاد راحتی و اتوماسیون سازی در شبکه ی برق ، کنترل برق کل یا بخشی از کارخانه، سازمان و... با دستبند از راه دور از مزایا و کاربرد صنعتی و تجاری این تابلو برق هستند.

مدال برنز المپیاد بین المللی مخترعان دانشجو

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها