دومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در پنجم اسفند ماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   29 بهمن 1391-17 February 2013بازدید 1078


دومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در  پنجم اسفند ماهدومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی با نشان خواجه نصیرالدین طوسی 5 تا 7 اسفند ماه امسال با حضور 32 گروه از دانشگاه های مختلف سراسر کشور در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش روز شنبه خبرنگار گروه علمی ایرنا، ˈمحمدحسین یادگاریˈرییس جهاد دانشگاهی امروز - شنبه - در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود : این مسابقات با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت و گو، زمینه سازی برای شکل گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان و تمرین و تقویت فعالیت های گروهی منسجم و هدفمند برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد : دانشجویانی که در این مسابقات شرکت می کنند باید در مباحث اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از پشتوانه علمی برخوردار باشند. داوران با تجربه بر روند این جلسات نظارت دارند و نظرات برتر را برای اجرایی شدن انتخاب می کنند.

رییس جهاد دانشگاهی در مورد نشان این دوره از مسابقات که با عنوان خواجه نصیرالدین طوسی نام گذاری شده است گفت: بزرگداشت این چنین دانشمندانی برای دانشجویان بسیار حایز اهمیت است و حس خودباوری و غرور ملی را در آنها تقویت می کند.

بر اساس این گزارش، ˈعلیرضا زجاجیˈ معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز در این نشست اظهار داشت: رویه مناظره و ارایه مباحثات علمی به همراه ارایه نظرات و جمع بندی آنها رویه بزرگان و دانشمندان ایرانی بوده است.

همچنین ˈرضا فریدزادهˈ سرپرست سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی نیز در این نشست به تبیین روند برگزاری این مسابقات دانشجویی پرداخت و گفت: این دوره از مسابقات در سطح ملی و با شرکت 32 گروه دانشجویی از دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود. در پایان نشان برتر دومین دوره از مسابقات مناظره دانشجویی به دانشگاه برتر اعطا خواهد شد.

وی افزود: 21 گروه از دانشگاه های استان تهران شامل دانشگاه های تهران، علامه طباطبایی، امام صادق (ع)، صنعتی شریف، تربیت مدرس، پیام نور، شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران، علوم بهزیستی و توانبخشی، آزاد اسلامی تهران مرکز و سوره در این دوره از مسابقات مناظره دانشجویی شرکت می کنند.

وی گفت : همچنین 11 گروه از دانشگاه های سراسر کشور همچون دانشگاه های زنجان، صنعتی اصفهان، اراک، فردوسی مشهد، ایلام، آزاد همدان، آزاد زنجان، کردستان، پیام نور ایلام و سیستان و بلوچستان در این مسابقات حضور خواهند داشت.

فریدزاده خاطرنشان کرد: طراحی این مسابقات به صورت حذفی است که گروه های بازنده در مراحل یک هشتم و یک چهارم حذف و گروه های باقی مانده به مرحله نهایی راه می یابند.

به گفته وی گروه ها متشکل از 4 نفر دانشجو هستند که 2 نفر از آنها مناظره کننده و 2 نفر دیگر ˈمحقق ˈ هستند که اطلاعات لازم را به مناظره کننده ها ارایه می دهند.

وی ادامه داد: 32 مسابقه در این دوره برگزار می شود که هر مسابقه یک موضوع دارد و شرکت کنندگان در کارگاه های آموزشی با موضوعات اصول گفت و گو، اصول شنیدن، اندیشیدن دیالکتیکی و مهارت های چیرگی شرکت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، به برگزیدگان دومین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویی گواهی حضور در مسابقات، نشان خواجه نصیرالدین طوسی، لوح افتخار و 20 میلیون ریال جایزه نقدی به گروه اول و همچنین به ترتیب 15 میلیون ریال به گروه دوم، 10 میلیون ریال به گروه سوم و 5 میلیون ریال به گروه چهارم به همراه لوح افتخار اهدا خواهد شد.

مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات نیز هفتم اسفندماه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود.مناظره دانشجویی مسابقه مناظره دانشجویی مسابقه مناظره دانشجویی در اسفند ماه

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها