اسامی دانشگاه‌های پیشرو در برگزاری مسابقات علمی‌ فناورانه و رشد 10برابری مقالات انجمن‌های علمی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   09 اسفند 1391-27 February 2013بازدید 1374


اسامی دانشگاه‌های پیشرو در برگزاری مسابقات علمی‌ فناورانه و  رشد 10برابری مقالات انجمن‌های علمیمعاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به رشد 10 برابری مقالات انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها در سه سال اخیر، گفت: تعداد مقالات انجمن‌های علمی در سال 88 حدود 58 مقاله بود، این تعداد در سال 91 به 510 مقاله افزایش یافته است.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی وزیر علوم صبح امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه معاونت علمی ریاست‌جمهوری و معاون فرهنگی وزیر علوم برای حمایت از انجمن‌های علمی دانشجویی، گفت: فرهنگ کار دسته‌جمعی یک خلأ در دانشگاه‌های ماست و انجمن‌های علمی فرهنگ کار دسته‌جمعی علمی را در دانشگاه‌ها اشاعه دادند.

وی افزود:‌ عملکرد انجمن‌های علمی در سه سال اخیر به صورتی بوده است که تعداد مقالات این انجمن‌ها از 57 مقاله در سال 88 به 510 مقاله در سال 91 رسیده است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم افزود: همچنین تعداد اختراعات نیز از 39 اختراع در سال 88 به 315 اختراع در سال 91 رسیده است.

وی افزود: تعداد ابتکارات انجمن‌های علمی دانشجویی در سال 88 حدود 48 ابتکار بود، این در حالی است که در سالجاری 810 ابتکار داشته‌ایم.

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت:‌ تعداد نوآوری‌های علمی در سال 78 از سوی انجمن‌های علمی و دانشجویی 58 نوآوری بود که به هزار و 610 نوآوری در سال 91 رسیده است.

وی گفت: همایش‌های علمی برگزار شده از سوی این انجمن‌ها هزار و 570 همایش بوده که در سال 91 به 8هزار و 900 همایش افزایش یافته است.

وی گفت: همچنین مسابقات علمی فناورانه برگزار شده از سوی انجمن‌های علمی دانشجویی نیز در سال 88 تنها 6 مسابقه بوده که در سال 91 به 17 مسابقه ملی رسیده است.

خواجه‌سروی اظهار داشت: در زمینه برگزاری مسابقات علمی‌ فناورانه دانشگاه صنعتی شریف پیشرو بوده و پس از آن نیز دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت، یزد، تهران،‌ صنعتی اصفهان، مالک‌اشتر قرار دارند.

وی گفت: همچنین امسال از تعداد 80 دانشجوی نمونه که توسط ریاست‌جمهوری تقدیر شدند 27 دانشجو عضو انجمن‌های علمی بودند در حالیکه این تعداد در سال 88 تنها سه نفر بود.
دانشگاه های پیشرو دانشگاه مسابقات فناورانه انجمن های علمی

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها