هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از فردا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   11 اردیبهشت 1392-01 May 2013بازدید 1520
هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از فردا

رقابت داوطلبان آزمون هجدهمین المپیاد غیرمتمرکز عملی دانشجویی سال 1392 از فردا، 12 اردیبهشت ماه آغاز می شود و به مدت دو روز در هشت قطب آموزشی کشور ادامه خواهد داشت.

پرتال دانشگاهی به نقل از مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: آزمون المپیاد غیرمتمرکز علمی دانشجویی امسال در دانشگاه تربیت مدرس (قطب 1) با تعداد 400 داوطلب، دانشگاه مازندران (قطب 2) با 300 داوطلب، دانشگاه فردوسی مشهد (قطب 3) با 250 متقاضی، دانشگاه تبریز (قطب 4) با 300 داوطلب، دانشگاه اصفهان (قطب 5) با 300 داوطلب، دانشگاه شیراز (قطب 6) با 275 متقاضی، دانشگاه شهید باهنر کرمان (قطب 7) با 550 متقاضی و دانشگاه بوعلی سینا همدان (قطب 8) با 220 متقاضی و همچنین تعداد دیگری از دانشگاه ها مانند سیستان و بلوچستان و رازی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

ˈحسین توکلیˈ افزود: رقابت های هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از ساعت هشت صبح فردا، 12 اردیبهشت آغاز می شود و تا ساعت 17 روز جمعه، 13 اردیبهشت ماه براساس برنامه زمانی که برای هریک از رشته های رقابتی المپیاد اعلام شده است، پایان خواهد یافت.

به گفته وی، رقابت داوطلبان این المپیاد در 16 رشته از 17 رشته تحصیلی شامل زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و مهندسی کشاورزی (گرایش زراعت و اصلاح نباتات) در روزهای 12 و 13 اردیبهشت ماه صورت می گیرد.

توکلی خاطرنشان کرد: تاریخ و چگونگی رقابت داوطلبان رشته طراحی صنعتی به عنوان هفدهمین رشته المپیاد علمی دانشجویی نیز به زودی از طرف سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

سخنگوی سازمان سنجش، زمان اعلام نتایج اولیه المپیاد غیرمتمرکز علمی دانشجویی سال 92 را در هفته سوم خردادماه ذکر کرد و گفت که نتایج داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.


هجدهمین المپیاد علمی المپیاد دانشگاهی

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها