کسب رتبه دوم دانشگاه امیرکبیر در مسابقات جهانی ماهواره

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   28 خرداد 1392-18 June 2013بازدید 850کسب رتبه دوم دانشگاه امیرکبیر در مسابقات جهانی ماهواره

تیم دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر از بین 25 تیم شرکت کننده در مسابقات جهانی ریز ماهواره آمریکا موفق به کسب مقام دوم شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، دکترحیدر علی طالبی، سرپرست تیم دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مسابقات جهانی ریزماهواره آمریکا (cansat2013) از 17 تا 19 خردادماه در ایالت تگزاس آمریکا برگزار شد و تیم دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مسابقات مقام دوم را از آن خود کرد.

وی با اشاره به نحوه برگزاری این مسابقات اظهار داشت: در این دوره از مسابقات تیم‌های شرکت کننده در 4 مرحله داوری شدند که در مرحله نخست تیم‌های شرکت کننده باید مستندات طراحی اولیه و دقیق ماهواره خود را به داوران مسابقه ارسال کنند.

طالبی با بیان اینکه در این مرحله 40 تیم مستندات خود را به این مسابقه ارسال کردند، ادامه داد: پس از مراحل داوری 25 تیم برای مرحله نهایی (مسابقه) انتخاب شدند که این تیم‌ها از 9 کشور آمریکا، کانادا، انگلیس، امارت، ترکیه، هند، کلمبیا، گواتمالا و ایران بودند.

سرپرست تیم دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: این تیم‌ها ماهواره‌های ساخته شده خود را توسط راکت به ارتفاع 700 متری از سطح زمین پرتاب کردند و بعد از بازگشت ماهواره‌ها، تیم‌ها گزارشی از عملیات اجرایی را برای داوران مسابقه ارائه کردند و در نهایت سه تیم برگزیده شد.

به گفته وی به ترتیب تیم کشورهای آمریکا، ایران و کانادا مقام‌های اول تا سوم و 2 تیم از کشور هند مقام‌های چهارم و پنجم این دوره از مسابقات را کسب کردند.

تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مسابقات شامل وحید محرابی، عرفان شیخی و سید مهدی مهیمنیان پور به سرپرستی دکتر طالبی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق بوده است.

مسابقات جهانی ریز ماهواره آمریکا (cansat2013) به همت انجمن هوا فضای کشور آمریکا و با همکاری سازمان ناسا آمریکا برگزار شد.


دانشگاه امیرکبیر در مسابقات جهانی ماهواره نتیجه دانشگاه امیرکبیر در مسابقات جهانی ماهواره

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها