نحوه پذیرش المپیاد علمی دانشجویی کشور و برگزاری در روزهای پنجشنبه و جمعه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   11 تیر 1392-02 July 2013بازدید 1150نحوه پذیرش المپیاد علمی دانشجویی کشور و برگزاری در روزهای پنجشنبه و جمعه

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون مرحله نهایی هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه خبر داد.پرتال دانشگاهی به نقل از حسین توکلی مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: آزمون مرحله نهایی هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه 13 و 14 تیر ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: تعداد 234 نفر از شرکت‌کنندگان المپیاد متمرکز که از طریق آزمون کارشناسی ارشد انتخاب شده‌اند و تعداد 557 نفر از شرکت‌کنندگان قطب‌های هشتگانه دانشگاهی، در روزهای 13 و 14 تیر ماه در دانشگاه تربیت مدرس به رقابت می‌پردازند.

توکلی با اشاره به رشته‌های شرکت کننده در این المپیاد تاکید کرد: المپیاد در رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی و فیزیک برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین رشته‌های ریاضی، زیست‌شناسی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) و طراحی صنعتی در این المپیاد شرکت دارند.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه تصریح کرد: سؤالات درس حقوق و جزای عمومی بر اساس قانون مجازات اسلامی مصوب در سال 1370 طرح شده و پاسخ‌ها باید طبق همان قانون داده شود.

توکلی افزود: همچنین آزمون شیمی آلی 1، 2 و 3 که در ساعت 10 تا 11:30 روز جمعه 14 تیر ماه برگزار می‌شود به زبان انگلیسی خواهد بود.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به نحوه پذیرش دانشجویان در این المپیاد خاطرنشان کرد: نحوه پذیرش دانشجویان به این شرح خواهد بود که 15 نفر آزمون کارشناسی ارشد در رشته‌های متمرکز المپیاد بدون احتساب معدل در نظر گرفته می‌شوند و در المپیاد غیرمتمرکز نیز از هر قطب دانشگاهی (قطب‌های هشتگانه) یک تیم 5 نفره در صورتی که دانشجویان 60 درصد نمره کل نفر اول آن قطب را دارد، باشند به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند.

توکلی افزود:‌ در این آزمون 791 نفر از دانشجویان ممتاز 33 دانشگاه دولتی 3 واحد دانشگاه آزاد اسلامی و 3 واحد دانشگاه پیام نور شرکت دارند.

وی در ادامه گفت: زمان برگزاری آزمون‌ها از ساعت 8 صبح پنجشنبه 13 تیر ماه و پایان آزمون در ساعت 14 روز جمعه 14 تیر ماه خواهد بود.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان تاکید کرد: در المپیاد رشته‌های شیمی و ریاضی پس از شرکت در مرحله نهایی المپیاد و اعلام نتایج المپیاد کشوری این دو رشته یک تیم 5 نفره از دانشجویان ایرانی و دانشجویان خارجی در روزهای 21 تا 24 مرداد ماه برابر 12 تا 15 آگوست سال 2013 به رقابت می‌پردازند.

شایان ذکر است؛در این المپیاد، آزمون‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.


المپیاد علمی برگزاری المپیاد علمی زمان توزیع کارت‌های آزمون المپیاد علمی دانشجویی توزیع کارت های المپیاد علمی

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها