ارائه پیشنهاد گسترش رشته‌های المپیاد علمی به شورای‌ عالی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   13 تیر 1392-04 July 2013بازدید 875ارائه پیشنهاد گسترش رشته‌های المپیاد علمی به شورای‌ عالی
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: پبشنهاد گسترش رشته‌های المیپاد علمی دانشجویی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  مهر ، دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در دانشگاه تربیت مدرس گفت: 791 دانشجو در 17 رشته در هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور شرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: این دانشجویان به دو شیوه متمرکز و نیمه متمرکز انتخاب شده‌اند که در شیوه متمرکز 15 نفر اول رشته‌های کارشناسی ارشد و در شیوه نیمه متمرکز 583 نفر از 8 قطب دانشگاهی انتخاب شده‌اند که البته در رشته‌های ریاضی و شیمی این داوطلبان برای رقابت‌های بین المللی انتخاب می‌شوند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر کرد: نتایج تمام رشته‌ها به جز ریاضی و شیمی در اواسط شهریور ماه اعلام خواهد شد، همچنین داوطلبان رشته‌های ریاضی و شیمی از 21 تا 24 مرداد در اصفهان با 7 کشور خارجی رقابت بین‌المللی خواهند داشت که نتایج این رشته‌ها در نیمه اول مردادماه اعلام می‌شود.

وی با اشاره به گسترش رشته‌های المپیاد علمی دانشجویی یادآور شد: پیشنهاد گسترش رشته‌های المپیاد علمی دانشجویی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کردیم .

خدایی از تصویب این پیشنهاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و افزود: اصل المپیاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده ولی مشکلات بودجه‌ای و تعداد کم شرکت کنندگان در رشته‌های دیگر موجب شده که گسترش نیابد.

وی ادامه داد: 17 رشته‌ای که در این المپیاد مورد رقابت قرار گرفته‌اند، بالاترین شرکت‌کننده‌ها را دارد البته اگر برای سال آینده بودجه لازم تامین شود، برای رشته‌های دیگر نیز المپیاد برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به اینکه چه رشته‌هایی در صورت تامین بودجه برای سال آینده به المپیاد اضافه خواهند شد، گفت: در این زمینه باید کار کارشناسی انجام شود و رشته‌هایی که بیشترین متقاضی و داوطلب را داشته باشند به المپیاد علمی اضافه خواهند شد.


گسترش رشته های المپیاد المپیاد دانشگاهی رشته های المپیاد دانشگاهی

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها