المپیادهای علمی از مشوق‌های اصلی دانشجویان علوم پزشکی است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   23 امرداد 1392-14 August 2013بازدید 633المپیادهای علمی از مشوق‌های اصلی دانشجویان علوم پزشکی است

مسئول اداره المپیاد علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برگزاری المپیادهای علمی یکی از مشوق‌های اصلی برای دانشجویان علوم پزشکی است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدعلی حسینی ظهر امروز در حاشیه سفر به کرمان اظهار داشت: رویکرد اصلی پنجمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارتقای قابلیت‌های فردی و تیمی شرکت کنندگان و تقویت روحیه رقابت سالم علمی در بین دانشجویان با استعداد کشور است.

وی افزود: شرکت کنندگان در پنجمین المپیاد باید بدانند، المپیاد علمی فرصت مناسبی برای انجام رقابتی سالم و با نشاط در راستای ارتقای توانایی‌ها و ظهور استعدادهای نهفته آنها است.

حسینی بیان داشت: با توجه به هدایت‌های معاون آموزشی وزارت بهداشت، مسئولان برگزاری این المپیاد تمام تلاش خود را می‌کنند تا با ایجاد فضای علمی مناسب آرامش خاطر لازم را برای شرکت کنندگان فراهم و با ایجاد امنیت لازم، رقابتی سالم بر پایه توانایی‌های فردی و گروهی شرکت کنندگان فراهم کنند.

مسئول اداره المپیاد علمی و ستاد انتخاب دانشجویان نمونه کشوری وزارت بهداشت با بیان اینکه پنجمین المپیاد علمی از16 تا 21 شهریور ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار می‌شود به دانشجویان توصیه کرد: قابلیت‌های فردی و تیمی خود را در حیطه‌های استدلال بالینی، علوم پایه و مدیریت تقویت کنند.

حسینی عنوان کرد: دانشجویان برای ارتقای توان علمی خود و آمادگی هرچه بیشتر در این المپیاد می‌توانند به منابع موجود در سایت که به عنوان مرجع معرفی شده مراجعه و توان علمی خود را تقویت کنند.

وی برگزاری المپیادهای علمی را یکی از مشوق‌های اصلی برای دانشجویان علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: هدف از برگزاری این المپیادها محک زدن سطح دانش و تست‌زنی افراد نیست، بلکه پرداختن به توان استدلال و تحلیل مسائل مختلف بالینی، علوم پایه و مدیریت در حوزه آموزش پزشکی و علوم پزشکی است.

حسینی گفت: در این المپیاد علمی تأکید هرچه بیشتر بر توانایی‌های تصمیم‌گیری، استدلال و توان مدیریت و تشخیص و درمان دانشجویان علوم پزشکی است.

وی ادامه داد: نفرات برتر در المپیاد علمی از پاداش‌های مادی و معنوی برخوردار بوده و در تلاش هستیم با رایزنی‌های معاون آموزشی وزارت بهداشت مقدمات عضویت نفرات اول در بنیاد ملی نخبگان را فراهم کنیم.

حسینی به بازدید از فعالیت‌های انجام شده دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای برگزاری هرچه بهتر پنجمین المپیاد اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی خوب و مناسبی برای برگزاری المپیاد پنجم صورت گرفته و فعالیت همکاران دانشگاه بسیار ارزشمند است.


المپیاد علمی دانشجویان اوضاع المپیاد در کشور اوضاع المپیاد دانشجویی کشور المپیاد دانشجویی کشور

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها