برگزاری اختتامیه المپیاد علمی دانشجویی امروز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   24 امرداد 1392-15 August 2013بازدید 668
برگزاری اختتامیه المپیاد علمی دانشجویی امروز

اختتامیه المپیاد علمی دانشجویی در رشته‌های ریاضی و شیمی امروز برگزار می‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اردوی تیم‌های شرکت کننده در المپیاد علمی دانشجویی در رشته‌های ریاضی و شیمی در اصفهان امروز به پایان می‌رسد.

بنابراین گزارش، تعداد 208 نفر از شرکت‌کنندگان در مرحله اول این المپیاد از طریق آزمون کارشناسی ارشد (المپیاد متمرکز) و 583 نفر از طریق غرفه‌های 8 گانه دانشگاهی (غیرمتمرکز) به مرحله دوم المپیاد کشوری راه یافته‌اند.

این المپیاد در رشته‌‌های زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی،علوم تربیتی،حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی و آمار برگزار شده است.

همچنین رشته‌های مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) و طراحی صنعتی از رشته‌های مورد آزمون در این المپیاد بوده‌اند.

 از حاضرین در آزمون کارشناسی ارشد و قطب‌های 8 گانه دانشگاهی (المپیاد غیر متمرکز) 41 نفر از دانشجویان رشته ریاضی و 40 نفر از دانشجویان رشته شیمی در مرحله دوم المپیاد به رقابت پرداختند.

شایان ذکر است؛ تیم‌های شرکت کننده در رشته‌های ریاضی، در روزهای 21 و 22 مرداد ماه برابر با 13 و 14 آگوست 2013 در آزمون ریاضی شامل رشته‌های آنالیز ریاضی، آنالیز عددی، جبر خطی، جبر یا تحقیق در عملیات به رقابت پرداختند.

همچنین در روزهای 21 و 22 مرداد ماه برابر با 13 و 14 آگوست 2013 تیم‌های شرکت کننده در رشته شیمی شامل گرایشات شیمی- فیزیک، شیمی معدنی، شیمی آلی، شیمی تجزیه و آنالیز دستگاهی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

به گفته مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور، در این اردو 16 نفر از برجسته‌ترین اساتید ایرانی به همراه 12 نفر از استادان خارجی، در تصحیح اوراق و اعلام نتایج با سازمان سنجش همکاری داشتند.

 مراسم اختتامیه این المپیاد امروز پنجشنبه 24 مرداد ماه برگزار می‌شود و به تیم‌های ایرانی و خارجی که حائز بالاترین نمرات باشند، به ترتیب مدال‌های طلا، نقره و برنز به همراه لوح تقدیر و جوایز دیگر اهدا خواهد شد.

گفتنی است، در این اردو بازدید از اماکن تاریخی و تفریحی و کارخانه ذوب‌آهن برای مهمانان خارجی در نظر گرفته شده بود.برگزاری اختتامیه المپیاد علمی دانشجویی اختتامیه المپیاد علمی اختتامیه المپیاد علمی دانشجویی

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها