ثبت نام 75 هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   14 شهریور 1392-05 September 2013بازدید 768ثبت نام 75 هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم

بیش از 75 هزار نفر از قرآن‌آموزان سراسر کشور برای شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم که 19 مهر‌ماه از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از عرش نیوز به نقل از واحد خبر روابط عمومی معانت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ بیش از 75 هزار نفر از قرآن‌آموزان سراسر کشور برای شرکت در دوازدهمين آزمون سراسری قرآن کریم که 19 مهر‌ماه از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند.
 
بنابراین گزارش، در این آزمون 43 هزار نفر در رشته های حفظ شامل حفظ 3 جزء، 5 جزء،10 جزء و 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم ، 23 هزار نفر در رشته هاي مفاهیم و 9500 نفر در رشته هاي تفسير و تدبر قرآن كريم ثبت نام كرده اند.
 
نمره قبولی در این آزمون کسب نمره 60 از 100 بوده که پس از كسب نمره قبولي گواهينامه مربوطه را از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دريافت مي كنند و همچنين  به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
 
امسال آزمون سراسری در مقایسه با آزمون مشابه سال گذشته با استقبال خوب و با افزایش بيش از نيمي از ثبت نام شدگان در رشته حفظ  مواجه شده است كه اين مهم نشان دهنده توجه بيش از پيش عموم مردم و به ويژه مؤسسات و مراكز قرآني در پرداختن به مقوله آموزش حفظ قرآن مي باشد.
 
شرکت کنندگان در آزمون از افرادی هستند که در طول سال با حضور در دوره‏های آموزش قرآن کریم که در مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت برگزار می‏شود، آموزش‎های لازم را کسب کرده‎اند .
 
گفتني است؛ دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت سراسر کشور 19 مهرماه 92 برگزار می‌شود.


شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم آزمون سراسری قرآن کریم شرکت در آزمون قرآن

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها