کسب رتبه نخست مسابقات بین المللی کنست توسط دانشگاه کاشان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   06 آذر 1392-27 November 2013بازدید 726کسب رتبه نخست مسابقات بین المللی کنست توسط دانشگاه کاشان

رئیس دانشگاه کاشان، از کسب رتبه نخست تیم دانشجویان این دانشگاه در مسابقات بین المللی دانشجویی کنست (طراحی و ساخت ماهواره کوچک) خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :دکتر عباس کتابی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اصفهان، گفت:تیم دانشجویی دانشگاه کاشان با عنوان «تیم شهاب 3» متشکل از محمد حسین فروغیان، سید علی سیف، محمد تواضعی کاشی، رسول رعیت و حسین باقرزادهرشته مهندسی برق این دانشگاه در کلاس بررسی اتمسفر موفق به دریافت نشان نخست این مسابقات بین المللی شدند.

وی رقابت ۱۷ تیم در چهار گروه مختلف این مسابقات را یادآورشد و افزود:: تیم دانشگاه کاشان برای چندین سال پیاپی از عنوان قهرمانی خود در مسابقات بین المللی دانشجویی کن ست (طراحی و ساخت ماهواره کوچک) دفاع کرد.

به گفته وی، تیمهای شهاب 1 و سها از دانشگاه کاشان به ترتیب در کلاسهای آزاد و بررسی اتمسفر در سال 1390 حائز رتبه اول و تیم شهاب 2 در کلاس آزاد، در سال 1391 نیز برترین تیم این مسابقات معرفی شدند.

رئیس دانشگاه کاشان،با تقدیر از تلاش دانشجویان اعضای تیم این دانشگاه در کسب این موفقیت بویژه مشاوران این تیم مهندس احمدرضا حدیدی (عضو تیم شهاب 1 و 2)، مهندس محمد رضا کامرانی و دکتر علیرضا فرجی گفت: سومین دوره مسابقات ملی دانشجویی کنست از روز دوشنبه بیست و هفتم تا چهارشنبه تا بیست و نهم آبان ماه در پژوهشکده سامانه های فضانوردی پژوهشگاه فضایی ایران برگزار و مرحله عملی پرتاب ماهواره این مسابقات نیز مانند دو سال گذشته در فرودگاه نظامی - آموزشی آزادی واقع در اتوبان کرج قزوین اجرا شد.

گفتنی است "کن‌ست"، محصولی هوا فضایی و یکی از ساده‌ترین سامانه هایی است که امکان طراحی و ساخت آن با هزینه‌های پایین در محیط دانشگاهی وجود دارد و می‌تواند به عنوان گام نخست جهت ورود دانشجویان به عرصه تحقیقات کاربردی و آکادمیک هوافضایی باشد.


مسابقات بین المللی کنست شرکت در مسابقات بین المللی کنست مسابقات بین المللی کنست چیست؟

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها