برگزاری المپیاد دانشجویی‌دردانشگاه‌چمران‌

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مسابقات المپيادارسال شده در   05 اردیبهشت 1392-25 April 2013بازدید 434برگزاری المپیاد دانشجویی‌دردانشگاه‌چمران‌


مدير دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شهیدچمران اهواز با اشاره به برگزاری 9 دوره آیین تجلیل از استعدادهای درخشان با هدف انگیزه بخشي به نخبگان و نخبه‌پروری، گفت: دهمین دوره این آیین، سه‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه، در آمفی‌تئاتر شهيدمطهری دانشکده علوم برگزار می‌شود.

دکتر سيد اسماعيل هاشمی شيخ‌شباني در نشست خبری هفته آموزش که چهارشنبه، 10 اردیبهشت ماه در دفتر معاونت آموزشی این دانشگاه برگزار شد، با بیان این که یکی از مهمترین وظایف این دفتر عضوگیری براساس شاخص های وزارت یا شوراهای دانشگاه است، اظهار کرد: سال گذشته 286 دانشجو در اين دفتر عضو شدند که 168 نفر در مقطع کارشناسی، 109 نفر در مقطع ارشد و 9 نفر در مقطع دکتری تخصصی هستند.

وی با بيان اين‌كه یکی از وظایف اين دفتر برگزاری آزمون المپیاد است، تصريح كرد: در خوزستان، دانشگاه شهيدچمران متولی برگزاري اين آزمون است كه به‌صورت نیمه‌متمرکز در هر مرحله برگزار می‌شود. مرحله اول اين آزمون، اردیبهشت‌ماه در دانشگاه شهيدچمران و مرحله نهایی آن، مردادماه هر سال در تهران برگزار می‌شود.

مدير دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شهیدچمران اهواز يادآور شد: سال گذشته 10 نفر در مرحله نهایی رتبه هاي برتر را كسب كردند که از اين تعداد سه نفر حائز رتبه های سوم، چهارم و پنجم شدند. المپیاد امسال نیز امروز و فردا(11 و 12 اردیبهشت) در دانشگاه شهيدچمران برگزار خواهد شد.

هاشمي شيخ‌شباني خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات این دفتر، برگزاری 9 دوره آیین تجلیل از استعدادهای درخشان با هدف انگیزه بخشي به نخبگان و نخبه‌پروری است. دهمین دوره این آیین نیز سه‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه، در آمفی‌تئاتر شهيدمطهری دانشکده علوم برگزار می‌شود.

وی افزود: اقدامات دیگر جهت ايجاد انگیزه براي نخبگان شامل تهیه نیازهای آموزشی اعضای دفتر مانند کتاب، تخصيص سهمیه پرینت، لوازم کمک آموزشی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی توانمندسازی در حوزه پژوهشی هستند؛ همچنین بازگشایی سایت کامپیوتر در کتابخانه مرکزی دانشگاه با 15 دستگاه کامپیوتر و 2 دستگاه چاپگر از دیگر اقدامات محسوب می‌شود.

هاشمی شيخ‌شباني ادامه‌داد: افزون بر این با کتابخانه‌های دانشکده‌ها برای در اختیار قراردادن تعداد کتاب‌های بیشتر به دانشجویان استعدادهای درخشان توافق شده‌است؛ همچنین هماهنگی‌هایی انجام شده‌است که معاونت دانشجويی شهريه خوابگاه و وام را با شرایط مناسب‌تري در اختیار دانشجويان استعداد درخشان قرار دهد.افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

آغاز به کار سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران

پنجمین دوره‌ مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشگاه علم و صنعت کشور

کسب جایگاه سوم المپیاد جهانی کامپیوتر توسط دانش‌آموزان ایرانی

دختر کرمانی مقام دوم دوازدهمین المپیاد ورزشی در فوتبال دانشجویان سراسر کشور را کسب کردند

مسابقه سخنرانی و فن بیان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیر کبیر

شروع پنجمين دوره مسابقه ملی فناوری نانو

آزمون المپیاد دانشجویی سراسر کشور

تیم های برتر مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

جزئیات بیستمین المپياد علمی دانشجويي‌ كشور

جشنواره هفتم فارابی رتبه اول ندارد

فراخوان طراحی سردر اصلی پردیس بین المللی دانشگاه هنر کرج

شرایط شرکت در بیستمین دوره المپياد علمي دانشجويي كشور اعلام شد

برگزاری مسابقات کشوری سازه‎های ماکارونی در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

مراسم اختتاميه ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور

اخبار روزنامه ها