فقط مدارک4 دانشگاه مالزي در مقطع كارداني و كارشناسي مورد تاييد است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   19 مهر 1390-11 October 2011بازدید 2323
فقط مدارک4 دانشگاه مالزي در مقطع كارداني و كارشناسي مورد تاييد استمعاون آموزشي وزير علوم با اشاره به حضور تعداد زياد دانشجوي ايراني در مالزي، گفت: علت گرايش دانشجويان براي تحصيل در اين کشور تبليغات فراوان، نياز نداشتن به رواديد، اسلامي بودن و پذيرش بدون امتحان و آزمون در بيشتر مراکز آموزش عالي اين كشور است.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حسين نادري منش در اين زمينه افزود: بسياري از موسسات جذب دانشجو براي خارج از كشور به صورت خودجوش شکل گرفته‌اند و وزارت علوم با بررسي آنها به برخي مجوز داده و تعداد قابل توجهي از دانشگاه‌هاي فاقد کيفيت لازم را هم از درجه اعتبار خارج کرده است.

به گفته وي دانشگاه‌هاي معتبر خارجي در پايگاه اطلاع رساني وزارت علوم معرفي شده‌اند و اگر دانشگاهي هم مورد نظر شهروندي بود ولي اسم آن در اين پايگاه وجود نداشت، مي تواند اعتبار آن را از وزارتخانه جويا شود.

وي با بيان اينكه هم اکنون در مقاطع کارداني و کارشناسي در کشور ظرفيت مازاد وجود دارد، اظهاركرد: از اين رو فقط مدارک 3 تا 4 دانشگاه مالزي آن هم با ظرفيت بسيار محدود پذيرفته مي‌شود، ولي در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري در داخل كشور کمبود ظرفيت داريم به گونه‌اي که از يک ميليون متقاضي کارشناسي ارشد، 100 تا 110 هزار نفر در دانشگاه‌هاي سراسري و آزاد پذيرش مي شوند.

نادري منش كشور ايران را از نظر نسبت تعداد دانشجو به جمعيت که 5000 نفر در هر 100 هزار نفر است جزو 10 کشور اول دنيا دانست و گفت: علاقه به تحصيل در خانواده‌هاي ايراني موجب گرايش مردم به آموزش عالي شده است، البته کساني که قصد تحصيل در خارج را دارند بايد ضمن اطمينان از اعتبار دانشگاه مقصد، به زيرساخت‌هاي آن کشور و وضعيت اجتماعي آن هم توجه کنند.
دانشگاه مالزي،كارداني و كارشناسي
اخبار روزنامه ها