راه اندازی انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در دانشگاههای تایلند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   28 آذر 1390-19 December 2011بازدید 1878راه اندازی انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در دانشگاههای تایلند


تهران - انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در دانشگاه های تایلند با حضور نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از كشور آغاز به كار كرد.

به گزاش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا،براساس اعلام روز دوشنبه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج كشور،جلسه مربوط به انتخابات اولین دوره شورای مركزی انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در تایلند در هتل متروپوینت بانكوك برگزار شد.

نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج از كشور در این جلسه به فلسفه نهضت سیدالشهدا (ع) و برخی از ابعاد وجودی آن حضرت مانند موقعیت‌شناسی، بصیرت، سعه صدر، معنویت، عطوفت و مهربانی اشاره كرد و لزوم عبرت‌آموزی از این نهضت بزرگ را یادآر شد.

حجت الاسلام و المسلمین ' محسن شریعت' در تشریح اهداف تشكیل انجمن اسلامی دانشجویان خارج از كشور،یادآورشد:انجمن‌های اسلامی تقویت‌كننده هویت اسلامی و ملی دانشجویان ایرانی بوده و رهبر معظم انقلاب بر تقویت این انجمن ها كه توسط خود دانشجویان اداره می‌شود، تاكید داشته و به همین جهت نمایندگانی را برای انجام این كار منصوب كرده اند و نمایندگان سیاسی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از كشور نیز در جهت پشتیبانی این امر تلاش می كنند.

وی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر اینكه 'انجمن‌های اسلامی دانشجویان خارج از كشور در واقع سفرای ارزشی و اعتقادی و فكری كشور و ملت هستند' و مسوولیت اعضای انجمن‌ها را سنگین و خطیر توصیف كرد و گفت كه بر اساس همین مسوولیت است كه خصوصیات فكری و عملی و رفتاری آنان نیز اهمیت پیدا می‌كند.

شریعت از اقدامات اعضای موقت انجمن اسلامی دانشجویان تایلند، قدردانی و برای اعضای منتخب آرزوی توفیق كرد.

علاقه مندان به عضویت و دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اطلاع رسانی انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در دانشگاه های تایلند به نشانی http://iaistu.com مراجعه كنند.

نخستین انتخابات شورای مركزی انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در تایلند بر اساس اساسنامه انجمن و با حضور گسترده دانشجویان برگزار شد و سپس با قرائت اساسنامه و تشریح وظایف كمیته های تخصصی و اعضای شورای مركزی، تاسیس انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در تایلند به طور رسمی اعلام شد.راه اندازی انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی دانشگاه تایلند
اخبار روزنامه ها