امضای چند تفاهمنامه همکاری ميان دانشگاه‌های ايران و بلاروس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   29 آذر 1390-20 December 2011بازدید 1709

امضای چند تفاهمنامه همکاری ميان دانشگاه‌های ايران و بلاروس


با امضای چند تفاهمنامه ميان دانشگاه‌های الزهرا(س) و علامه طباطبايی تهران با دانشگاه زنان، فرهنگ و هنر و تربيت معلم بلاروس، همکاری های علمی آموزشی دو کشور گسترش می يابد.

تبادل استاد و دانشجو، انجام پروژهای مشترک تحقيقاتی، استفاده از فرصت مطالعات علمی براي استادان و برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی بخشی از مفاد اين تفاهمنامه‌های دوجانبه است.

مباشری رئيس دانشگاه الزهرا(س) دراين باره گفت: ظرفيت خوبی در دانشگاه الزهرا(س) برای همکاری دو جانبه با دانشگاه های بلاروس ايجاد شده که از آن جمله می توان به راه اندازی کرسی زبان روسی اشاره کرد.

وی با اعلام آمادگی دانشگاه الزهرا (س) برای جذب دانشجويان بلاروسی، ابراز اميدواری کرد که اين تفاهمنامه ها در نهايت منجر به گسترش همکاری های علمی و تحقيقاتی ميان دانشگاه های ايران و بلاروس شود.

همچنين يوری پاولويچ معاون دانشگاه فرهنگ و هنر بلاروس نيز گفت: خيلی خوشحال هستيم که زمينه همکاري دوجانبه با دانشگاه‌هاي ايران براي دانشگاه ما فراهم شده و اميدواريم بتوانيم از تجربيات يکديگر در جهت ارتقاي سطح کيفي و آموزشي در دانشگاه‌هاي دو کشور بهره ببريم .

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ايسنا، بيش از 120 هزار دانشجو در دانشگاه‌های بلاروس در مقاطع مختلف، تحصيل می کنند که نيمی از آنان به صورت نيمه حضوری درس می خوانند.

تفاهمنامه همکاری دانشگاه‌های ايران دانشگاه بلاروس روسیه
اخبار روزنامه ها