فریاد 'ایران،ایران'،دانشگاه صربستان را فرا گرفت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   23 فروردین 1391-11 April 2012بازدید 1729فریاد 'ایران،ایران'،دانشگاه صربستان را فرا گرفت

كنفرانس ' جمهوری اسلامی ایران ؛ حقوق مردم' روز سه شنبه در حالی در استانه مذاكرات گروه پنج بعلاوه یك در دانشگاه شهر 'كراگویواتس' صربستان، برگزار شد كه دانشجویان صرب با فریادهای 'ایران، ایران' صحنه های كم نظیری را بر فضای همایش حاكم كردند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از ایرنا، این كنفرانس كه با همت مسوولان و استادان دانشكده های مختلف دانشگاه شهر 'كراگویواتس' صربستان برگزار شد با حاشیه های به یادماندنی رو به رو بود.

محل كنفرانس در بزرگترین سالن و در دانشكده حقوق این دانشگاه برگزار شد و بیش از ۴۰۰ دانشجو در رشته مختلف سیاسی و حقوقی در ان شركت كردند و استادان دانشكده های مختلف در سخنان خود سیاست های سلطه جویانه امریكا را به چالش كشیدند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد بعنوان سخنران به این همایش دعوت شده بود و با حضور در سالن همایش، دانشجویان یكپارچه از جا برخاستند و با فریاد'ایران، ایران' از نماینده كشورمان استقبال كردند.

فریاد 'ایران، ایران' تا دقایقی بعد از استقرار نماینده جمهوری اسلامی در سالن همایش ادامه داشت و مجری برنامه و برگزار كنندگان همایش در حالی كه با دانشجویان صرب همراهی می كردند، بارها پشت تریبون قرار گرفتند و از استقبال كنندگان تشكر كردند.

دانشجویان صرب در طول سخنرانی های این همایش نیز بارها با تشویق های خود از مواضع بر حق جمهوری اسلامی ایران و ایستادگی و مقاوت ملت ایران در برابر قدرت های زورگو حمایت كردند.

استادان دانشگاه و مسوولان دانشگاه صربستان هریك در سخنرانی های خود ابتدا به استقبال باشكوه دانشجویان صرب اشاره می كردند و ان را نتیجه سیاست های صلح طلبانه و حقانیت جمهوری اسلامی ایران در مقابل كشورهای سلطه گر، توصیف می كردند.

'ابوالقاسم دلفی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان در جایگاه سخنرانی نیز كه حدود ۹۰ دقیقه به دازا كشید با تشویق های مكرر دانشجویان رو به رو شد.

نماینده كشورمان وقتی به مذاكره هفته اینده گروه ۱+۵ اشاره كرد و گفت كه این مذاكره برای رفع برخی نگرانی ها است و ایران در باره حقوق مسلم خود با هیچ كشوری مذاكره نمی كند، باردیگر از سوی دانشجویان مورد تشویق قرار گرفت.

دانشگاه كراگویواتس در ۱۴۰ كیلومتری غرب پایتخت صربستان واقع است .
دانشگاه صربستان كنفرانس
اخبار روزنامه ها