راه اندازی رشته کارشناسی ارشد الهيات اسلامی در آلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   26 تیر 1391-16 July 2012بازدید 1348

راه اندازی رشته کارشناسی ارشد الهيات اسلامی در آلمان


رشته الهيات در مقطع کارشناسي ارشد در آلمان راه اندازي شد.
به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلويزيوني فرانس24، از ابتداي سال جاري دانشگاههاي آلماني رشته الهيات را براي علاقمندان به آموزش مذاهب و پژوهشگران اديان راه اندازي کرده اند هدف از اين رشته جديد بهتر وفق دادن مسلمانان آلمان در جامعه اين کشور عنوان شده است که پنج درصد از جمعيت کشور را تشکيل مي دهند.

قرار است نخستين ائمه جماعتي که در آلمان آموزش ديده اند، در دانشگاه اوسنابروک در شرق آلمان تحصيلات خود را پيش ببرند.

هلال يکي از چهل دانشجويي است که از ماه اکتبر آينده به مطالعه الهيات اسلامي  مي پردازند. وي در محله خود اسلام را تدريس مي کند اما مي خواهد استاد علوم مذهبي شود. او از چند ماه پيش آموزشهاي فشرده اي را براي شناخت بيشتر قرآن در اين دانشگاه دنبال مي کند. همه آموزشها به زبان آلماني دنبال مي شود.

هلال صنديقچي گفت امروز ما به زبان آلماني نياز داريم. کودکانمان به زبان  آلماني آموزش مي بينند و به خوبي  به ترکي صبحت نمي کنند. سخنرانيهاي ما به ترکي است اما بايد بتوانيم همه چيز را به آلماني توضيح دهيم تا آنها مفاهيم را بهتر درک کنند.

حدود نيمي از چهار ميليون مسلماني که در  آلمان زندگي مي کنند تابعيت آلماني  دارند و اسلام به سومين دين کشور تبديل شده است. اکثر ائمه اي که در مساجد آلمان خطبه ايراد مي کنند کارمندان دولت ترکيه هستند به همين علت آلمان اراده اي جدي براي تعليم ائمه جماعت از بين مسلمانان خود دارد.

کارشناسی ارشد الهيات اسلامی آلمان
اخبار روزنامه ها