سازماندهی دانشگاه ها در روسیه در سه ماهه آینده

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   14 امرداد 1391-04 August 2012بازدید 1180
سازماندهی دانشگاه ها در روسیه در سه ماهه آینده

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: ولادیمر پوتین، نخست‌ویر روسیه اعلام کرد: این کشور به زودی به سازماندهی دانشگاه‌های این کشور خواهد پرداخت که این امر به تعطیلی کامل چندین دانشگاه در این کشور منجر خواهد شد.


به نقل از روزنامه راشاتودی، دیمتری لیوانف وزیر علوم و آموزش روسیه طی خبری عجیب از تعطیلی یا ادغام چندین دانشگاه در این کشور ظرف 2 یا 3 سال آینده خبر داد.

پوتین نخست‌ویر روسیه اضافه کرد: نیاز است که تا پایان سال جاری میلادی دانشگاه‌های ناموثر و ناموفق مشخص شوند و تا قبل از سال 2013 طرح و برنامه ادغام این دانشگاه‌ها با دانشگاه‌های قوی به اجرا درآید. قرار است پیش‌نویس این قانون ظرف هفته آینده به پارلمان روسیه ارائه شود.

در جزئیات این طرح ذکر شده است که یک پنجم دانشگاه‌های این کشور و 30 درصد شعب دانشگاه‌های روسیه محدود خواهد شد. این در حالی است که لیوانف، وزیر علوم و آموزش این کشور اخیرا با طرحی مبنی بر کاهش بودجه دانشگاه‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است.

گفتنی است، بیش از 600 دانشگاه و 1400 شعبه دانشگاه در این کشور وجود دارد و برای سازماندهی این دانشگاه‌ها، قرار است شبکه دانشگاهی در این کشور افتتاح شود.


سازماندهی دانشگاه ها دانشگاه های روسیه
اخبار روزنامه ها