ارائه دروس به زبان انگليسی در دانشگاه‌های تايوان برای جذب دانشجوی خارجی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   19 امرداد 1391-09 August 2012بازدید 1767ارائه دروس به زبان انگليسی در دانشگاه‌های تايوان برای جذب دانشجوی خارجی


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: مايينگ جئو، رييس‌جمهور تايوان ضمن لزوم تاكيد بر گسترش دانشگاه‌ها در اين كشور، تاكيد كرد: چندين دانشگاه‌ تايواني بايد به ارائه دروس به زبان انگليسي براي جذب دانشجويان خارجي بپردازند.

به نقل از هافينگتون پست، دانشگاه‌هاي تايوان در رقابت با كشور چين در صدد هستند تا بحران ركود دانشگاه‌هاي خود را با برنامه‌ريزي و حمايت دولت و وزارت آموزش از بين ببرد.

اين كشور كه به دليل جغرافيايي در مقايسه با چين درصد بسيار كمي از پذيرش دانشجو از ساير كشورها را دارا مي‌باشد، قصد دارد در آينده با ارائه دروس به زبان انگليسي در جذب دانشجويان خارجي موفق عمل كند.

رييس‌جمهور اين كشور در ادامه، اعلام كرد: با تغيير اين وضعيت نه تنها دانشگاه‌ها در كسب درآمد موفق خواهند بود، بلكه باعث افزايش قدرت اين كشور آسيايي خواهد شد. اين در حالي است كه شلوغي دانشگاه‌ها و شرايط سخت رو به رشد تحصيلي در چين مي‌تواند باعث افزايش پذيرش در تايوان، در صورت برنامه‌ريزي گسترده مقامات تايواني باشد.

رييس‌جمهور تايوان با فراخوان وزرا خارجه و آموزشي در نشستي درباره گسترش شرايط دانشگاهي با يكديگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتني است، مقامات تايواني اخيرا اعلام كردند: اين كشور ظرفيت پذيرش 160 هزار دانشجو خارجي را دارا مي‌باشد. اين در حالي است كه چندي پيش توافق‌نامه همكاري مشترك چين و هنگ‌كنگ در زمينه پذيرش دانشجو خارجي امضا شد.

دانشگاه‌های تايوان جذب دانشجوی خارجی دانشجوی خارجی
اخبار روزنامه ها