کاغذ و خودکار از دانشگاه‌های امارات حذف می‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   17 شهریور 1391-07 September 2012بازدید 1833

کاغذ و خودکار از دانشگاه‌های امارات حذف می‌شود

دانشگاه‌های سطح عالی فناوری(HCT) در امارات متحده عربی که در اصل بزرگترین مرکز آموزشی در این کشور محسوب می‌شوند، قراردادی را با مرکز توزیع محصولات اپل به ارزش 4/13 میلیون دلار منعقد کرده که به موجب آن امارات کاغذ و خودکار را از تمامی دانشگاه‌ها و کلاس‌های درس حذف می‌کند تا به جای آن تمامی دروس فقط با iPad به دانشجویان تدریس شوند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز آموزشی HCT امارات قرار است هفته آینده یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند تا جزئیات این طرح را به طور کلی اعلام نماید. گفته می‌شود که هم‌اکنون بیش از 21 هزار و 500 دانشجو در 17 دانشکده مختلف در امارات متحده عربی مشغول تحصیل هستند که قرار است هر کدام از آن‌ها یک دستگاه iPad در اختیار بگیرند و به طور کامل کاغذ و خودکار را کنار بگذارند.

یکی از منابع  آگاه در این خصوص توضیح داد که iPadها قرار است به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده شود، اما دانشجویان جدیدی که وارد این سیستم آموزشی می‌شوند باید رایانه لوحی یاد شده را برای خود خریداری کنند.

مرکز Computer Direct Access(CDA) که بخشی از گروه شرکت‌های Midis محسوب می‌شود، به دبی و ابوظبی پیشنهاد داده است که با انجام سرمایه‌گذاری لازم این رویه را دنبال کنند. در حال حاضر رایانه لوحی iPad 3 با قیمت 680 دلار در امارات فروخته می‌شود و مرکز CDA تضمین کرده است که در صورت عرضه عمومی این محصول به دانشجویان آن را با قیمت 625 دلار واگذار خواهد کرد. دانشجویان همچنین مجازند که از رایانه لوحی iPad 2 به جای آن استفاده کنند.


کاغذ و خودکار دانشگاه‌های امارات
اخبار روزنامه ها