اسامی 19 دانشگاه معتبر بلاروس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   06 آبان 1391-27 October 2012بازدید 1704اسامی 19 دانشگاه معتبر بلاروس

اداره کل دانش آموختگان داخل وزارت علوم در آخرین به روز رسانی وضعیت اعتبار مدارک دانشگاههای بلاروس را در گروه 1 و 2 اعلام کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از مهر، بر اساس اعلام اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، اعتبار مدارک دانشگاههای بلاروس به تازگی به روز رسانی شده است.

در فهرست دانشگاههای گروه یک، دانشگاههای Belarusian State University، Belarusian State Polytechnical Academy (Belarusian National Technical University)، Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics، Belarusian State Technological University و Minsk State Linguistic University قرار گرفته اند.

این دانشگاهها صرفاً در رشته های مرتبط با زبان و مترجمی زبانهای روسی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی دانشجو می پذیرند و معتبر هستند.

همچنین دانشگاههای Polotsk State University، Grodno State Agrarian University، Gomel State University 'Francisk Skorina'، - Belarusian-Russian State University، Belarusian State Economics University و National Academy of Science of Belarus تنها در مقطع دکتری دانشجو می پذیرند که در گروه یک یعنی به عنوان دانشگاههای ممتاز به عنوان معتبر معرفی شده اند.

علاوه بر این، دانشگاههای Belarusian State University of Physical Culture، Belarus State Polytechnical Academy، Belarussian State Agricultural Academy نیز طبق ارزیابی اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم در گروه شماره دو معتبرها قرار گرفته اند که تنها در رشته های مرتبط با کشاورزی دانشجو پذیرش می کنند.

دانشگاه Vitebsk State Academy of Veterinary Medicine دانشگاه معتبر دیگری است که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری صرفاً رشته های دامپزشکی و دامپروری اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

دانشگاه Byelorussian State Agrarian Technical University در رشته ماشین آلات کشاورزی و دو دانشگاه Byelorussian State Academy of Arts،  Gomel State Technical University 'Pavel Sukhoi' در مقطع کارشناسی، رشته های مهندسی مکانیک، ساخت و تولید، برق (قدرت و کنترل) دوره های پذیرش دانشجو دارند و از نظر وزارت علوم معتبر اعلام شده اند.

آخرین دانشگاه معتبر ارزیابی شده این اداره کل، دانشگاه Brest State Technical University است که در رشته های معماری و عمران تا دکتری، سایر رشته ها تا کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.


دانشگاه معتبر بلاروس
اخبار روزنامه ها