رتبه‌بندی جدید دانشگاه‌های خارجی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   21 آبان 1391-11 November 2012بازدید 2530
رتبه‌بندی جدید دانشگاه‌های خارجی

رييس سازمان امور دانشجويان از رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي خارجي به پنج گروه A تا E خبر داد.دکتر محمود ملاباشي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه سابق بر اين براي ارزشيابي دانشگاه‌هاي خارج از کشور، دانشگاه‌هاي هر کشور به صورت مجزا با يکديگر مقايسه مي‌شدند، گفت: در رتبه‌بندي جديد کليه دانشگاه‌هاي دنيا با يکديگر مقايسه شده‌اند و در واقع يک مقايسه نسبي بين کل دانشگاه‌هاي دنيا با يکديگر صورت گرفته است.

چراکه در روش قبلي ممکن بود دانشگاهي در يک کشور از وضعيت مطلوبي برخوردار بود، اما در جهان رتبه آن دانشگاه چندان مناسب و مطلوب نبود.وي گروه A را بهترين دانشگاه‌ها و گروه E را دانشگاه‌هاي نامعتبر عنوان کرد و افزود: بر اين اساس در گروه اول، 250 دانشگاه، در گروه دوم حدود 750 دانشگاه و در گروه‌هاي سوم و چهارم 1500 دانشگاه جاي گرفته‌اند.

رييس سازمان امور دانشجويان با بيان اينکه اين رتبه‌بندي براي تاييد به وزير علوم ارايه شده است، افزود: دانشگاه‌هايي که در گروه E قرار مي‌گيرند از نظر وزارت علوم اعتباري ندارند.

ملاباشي در خاتمه با بيان اينکه اين رتبه‌بندي‌ها در احراز شغل فارغ‌التحصيلان تاثيرگذار خواهد بود، تصريح کرد: با اين رتبه‌بندي بديهي است که بالاترين شغل‌ها و عضويت در هيات علمي ددانشگاه‌ها از آن دانشجوياني است که در دانشگاه‌هاي برتر و از گروه‌هاي بالاتر فارغ‌التحصيل شده‌اند.


رتبه‌بندی جدید دانشگاه‌های خارجی
اخبار روزنامه ها