بازدید سفیر ایران در آذربایجان از اتاق ایران و گفتگو با دانشجویان دانشگاه خزر باکو

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   02 آذر 1391-22 November 2012بازدید 1315
بازدید سفیر ایران در آذربایجان از اتاق ایران و گفتگو با دانشجویان دانشگاه خزر باکو

ˈمحسن پاک آیینˈ سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو روز چهارشنبه در بازدید از اتاق ایران در دانشگاه خزر باکو، با دانشجویان رشته زبان فارسی و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در این دانشگاه دیدار وگفت وگو کرد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا ، سفیر کشورمان در اتاق ایران ضمن پاسخ به سوال های مطرح شده از سوی دانشجویان این دانشگاه، ابراز امیدواری کرد که با انجام برنامه ریزی و هماهنگی های لازم شاهد توسعه بیش از پیش همکاری بین دانشگاه های ایران و دانشگاه های جمهوری آذربایجان باشیم.

پاک آیین در ادامه پس از بازدید از بخش های مختلف این دانشگاه در دیدار با ˈهاملت عیسی خانیˈ رییس دانشگاه خزر راهکارهای توسعه همکاری های دانشگاهی و علمی بین ایران و جمهوری آذربایجان را مورد بحث و بررسی قرار داد.

سفیر کشورمان در باکو در این دیدار از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری همایش های علمی و دانشگاهی بین دو کشور همسایه خبر داد و گفت: برگزاری این همایش ها، ضمن تقویت ارتباط دانشجویان و استادان دانشگاه های دو طرف همکاری های علمی و دانشگاهی ایران و آذربایجان را نیز تقویت خواهد کرد.

وی با تاکید بر توسعه همکاری های دانشگاهی بین ایران و جمهوری آذربایجان گفت: برگزاری همایش های مشترک دانشگاهی سبب خواهد شد تا نسل جوان دو کشور با مفاخر، مشاهیر و اندیشمندان بزرگ ایرانی و آذری آشنا شوند.

رییس دانشگاه خزر باکو در این دیدار با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت دانشجویان این دانشگاه گفت: هم اکنون حدود 2 هزار دانشجو از 18 کشور از جمله ایران، در این دانشگاه در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

ˈهاملت عیسی خانیˈ اظهار داشت: با توجه به سطح علمی و آموزشی این دانشگاه و تایید مدارک دانشگاه خزر در کشورهای مهم جهان، انتظار داریم جمهوری اسلامی ایران نیز مدارک فارغ التحصیلی این دانشگاه را در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا بپذیرد.

وی از توسعه همکاری های دانشگاهی بین جمهوری آذربایجان و ایران استقبال کرد و گفت: افزایش همکاری های علمی بین دانشگاه های دو کشور بر توسعه مناسبات علمی و فرهنگی بین ایران و جمهوری آذربایجان تاثیر مثبتی خواهد داشت.


سفیر ایران در آذربایجان اتاق ایران گفتگو با دانشجویان دانشگاه خزر باکو بازدید سفیر ایران سفیر ایران در آذربایجان اتاق ایران در دانشگاه خزر باکو دانشجویان زبان فارسی دانشگاه خارجی
اخبار روزنامه ها