رسوایی و پولشویی در دانشگاه‌های شیلی به زندان کشیده شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   20 آذر 1391-10 December 2012بازدید 1099

رسوایی و پولشویی در دانشگاه‌های شیلی به زندان کشیده شد


رییس سابق کمیسیون اعتباربخشی کشور شیلی و دو تن از رؤسای سابق دانشگاه‌های این کشور به اتهام رشوه و پولشویی به زندان محکوم شدند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس سابق کمیسیون اعتباربخشی کشور شیلی و روسای سابق دو دانشگاه این کشور، در اول دسامبر سال جاری به اتهام اخذ رشوه و پولشویی حداقل به شش ماه حبس محکوم شدند.

کارلوس گایاردو، بازپرس پرونده می‌گوید برآورده‌ها حاکی از کسب 620 هزار دلار توسط لوئیز یوگنیو دیاز رییس سابق کمیسیون اعتباربخشی کشور شیلی طی سال‌های 2009 تا 2011 از برخی از دانشگاه‌ها متقاضی اعطای اعتبار این کشور می‌باشد.

بنا به گزارش پایگاه خبری یونیورسیتی ورلدنیوز، به نقل از بازپرس پرونده، روسای سابق دانشگاه‌های "دِمار" و "پدرو دِوالدیویا" و احتمالاً روسای چهار دانشگاه دیگر نیز در این اتهام نقش داشته‌اند.

دانشگاه‌های مورد بازرسی حتی با وجود عدم اثبات اتهامات و تبرئه نیز با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد. در نتیجه از دانشجویان خواسته شده است در سال تحصیلی 2013 دانشگاه‌های دیگری را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایند تا در صورت اثبات اتهام این دانشگاه‌ها با مشکل عدم اعتبار دانشگاه و مدارک خود مواجه نشوند.

در حال حاضر حدود 18 هزار دانشجوی دانشگاه «دِمار» که دولت کشور شیلی دستور تعطیلی این دانشگاه را در ماه اکتبر داده است. توسط کنگره کشور شیلی جهت تغییر دانشگاه خود مورد حمایت گرفته‌اند.
رسوایی پولشویی دانشگاه شیلی پولشویی در دانشگاه شیلی
اخبار روزنامه ها